ESET, NORTON czy KASPERSKY

(Snoozerulez) #1

Witam!

Jak w temacie, zastanawiam się nad zakupem programu antywirusowego/pakietu ale nie wiem który z powyższych wybrać. Ceny są zbliżone, jednak zdania na ich temat jak i testy przeprowadzane wskazują raz na ten, raz na ten. Jako że zamierzam wydać pieniądze, chce to zrobić dobrze. Oczywiście zależy mi na tym by była duża wykrywalność i by program nie obciążał systemu. Byłbym też wdzięczny za doradzenie czy jest sens brać pakiet z firewallem? czy wystarczy firewall od Windows 7 i sam antywirus?

Pozdrawiam,

Mati

(rgabrysiak) #2

Cześć, 

Nie licz na konkretną odpowiedź, każdy będzie polecał ci to z czego sam korzysta, albo co bardziej lubi. Pobierz sobie wersję testową jednego programu i sprawdź czy będzie spełniać twoje oczekiwania. Jeżeli nie, pobierz inny program.

(adamserce) #3

Używałem po kolei Kasperski, potem Norton, teraz Eset.

Kasperski był OK. Norton ciężki i zamulał system. Eset w sam raz.

Moim zdaniem (ale to jest moja opinia i moje odczucia) najlepszy jest Eset.

(scripter1) #4

Tak jak słusznie napisał kolega rgabrysiak ile ludzi tyle będzie opinii.

Ja jednak ze swojego doświadczenia że Kaspersky spisywał się u mnie bardzo dobrze i miał wysoką wykrywalność, w przeciągu kilkunastu lat używania go tylko 2 razy natknąłem się na nowe zagrożenie którego nie rozpoznawał ale nie rozpoznawały go też żadne inne antywirusy (po wysłaniu próbki do ich laboratorium dostałem potwierdzenie że wykryto nowy typ zagrożenia i że zostanie ono dodane do bazy; mało który producent umożliwia samodzielne przesłanie próbki na adres e-mail swojego laboratorium).

Natomiast co do produktów firmy Eset to nie polecam, mają brzydki zwyczaj blokowania nieznanym mu programom dostępu do sieci bez żadnej informacji że zablokował (czasem aby program miał dostęp do sieci trzeba go dodać do zaufanych w dwóch miejscach w konfiguracji antywira).

Jeśli ma to być jedyny program to warto dopłacić trochę do wersji Internet Security.

Ale ja jak jeszcze pracowałem na windowsie (teraz siedzę na linuxie) zawsze łączyłem płatnego Kaspersky Antywirus z darmowym Comodo IS aby mieć 2 niezależnie funkcjonujące mechanizmy.

(maew) #5

Z tych trzech to albo Eset albo Kaspersky a że Eset jest moim zdaniem za drogi to wybrałbym Kasperskiego. A jeśli miałbym wybrać coś innego to Emsisoft. Swego czasu używałem darmowej bety Kasperskiego i byłem bardzo zadowolony. Emisoft natomiast ma również przystępne ceny i wyróżnia się tym, że pobiera bardzo mało danych o użytkownikach, za co dostał ostanio jakąś nagrodę.

(Z35ikr) #6

Aby dopełnić już wszystkich wypowiedzi:

w firmie od kilku lat kupowałem Kasperskiego - 3 stanowiska, w domu używam Nortona - na 5. I tu i tu nie mam problemu. :wink:

(Odyniec_Stary) #7

A której wersji Nortona używałeś? 2008? Norton Internet Security, od ładnych kilku edycji to jeden z lżejszych pakietów. 

(adamserce) #8

Było to bardzo dawno, więc Ci nie odpowiem jaka wersja to była.

(Odyniec_Stary) #9

Zatem masz bardzo nieaktualną wiedzę w tym zakresie. 

(adan2013) #10

Ja od lat używam Eseta i jestem z niego w 100% zadowolony. Polecam.