ESET Smart Security 4 - konfiguracja?

Witam!

Przesiadłem się z Kasperskyego na ESET Smart Security 4 i jest jedna rzecz, która jakoś mnie denerwuje, ale nie wiem jak ja zmienić. Kaspersky kiedy wykrywał “zarażony plik” informował mnie o tym i pytał co zrobić dalej - czy usunąć czy np. dać do “zaufanej strefy”. ESET Smart Security 4 natomiast nie pyta się co zrobić tylko sam automatycznie usuwa plik. Jak można to zmienić, żebym to ja jako użytkownik miał kontrole nad tym co dzieje się na moim komputerze, są tam jakieś dokładniejsze ustawienia? Jeśli tak to proszę napisać co mam zrobić :slight_smile:

Z góry dziękuję za odpowiedz :slight_smile:

Hej!

Masz włączony “silent mode”? Jeśli tak, to go wyłącz.

A jak wyłączę ten “silent mode” to nie stracę na bezpieczeństwie? Tak tylko pytam :slight_smile:

Dodane 23.04.2009 (Cz) 16:56

Teraz wyjdę na laika ale nie mogę tego znaleźć… Gdzie jest mniej więcej ta opcja? Jednak jak człowiek przyzwyczai się do jednej rzeczy to później cięzko mu sie przestawić na coś nowego.

Pozdrawiam :slight_smile:

Hej!

Nic nie stracisz, ale właśnie będzie się o wszystko pytał…

System Tools -> System Setup -> Setup oczywiście w oknie ESET. Przynajmniej tak jest w samym NOD32 :slight_smile:

Kurcze szukałem wszędzie i nie mogę znaleźć tej opcji. Mam polską wersję programu.

Z góry dzięki za odpowiedz :slight_smile:

Musisz w ustawieniach zaawansowanych tego poszukać.

Spoko już znalazłem odpowiedz :slight_smile:

Włączyć tryb zaawansowany > Ustawienia > Ustawienia zaawansowane > Antywirus i antyspyware > Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym > Ustawienia > Leczenie > Ustawiamy poziom leczenia na ‘Brak leczenia’ - dzięki temu jak coś będzie wykryte to program będzie się pytał co zrobić z danym plikiem

Nie wiem tylko jednej rzeczy - czemu jak już wyskoczy mi okienko, że coś zostało wykryte mam nieaktywna opcje “dodaj do zaufanych” tylko muszę ręcznie dodawać do zaufanej strefy ten plik. Może kiedyś do tego dojdę jak ustawić aby w oknie informacji ta opcja była dostępna. Pozdrawiam :slight_smile: