ESET Smart Security+Spyware Search&Destroy, co jeszcze?

Jestem po formacie. Tym razem chciałem się zabezpieczyć przed zagrożeniami płynącymi z internatu najlepiej jak się tylko da. Wybrałem ESET Smart Security ponieważ przy zachowaniu jakości nie zamula systemu, dołączyłem jeszcze Spyware Search&Destroy. Myślałem, ze to wystarczy. Jak widać nie. Dziś, 5 dni po formacie, z ciekawości przeskanowałem system jednym ze skanerów on-line, który niestety, wykrył wirusa i kilkanaście innych zagrożeń (ponad 20). Bazy obu programów są aktualne. co wiec mam zrobić, żeby takie historie się nie zdarzały? Jak się zabezpieczyć? Jak jeszcze wzmocnić zabezpieczenia? Proszę o pomoc.

Dobrze skonfiguruj eseta

Ja bym raczej zalecił korzystanie z internetu z głową. Nie wchodzimy na podejrzane strony, oprogramowanie ściągamy z pewnych vortali lub stron producenta. Nie korzystamy z sieci p2p- to wylęgarnia wirusów :slight_smile:

Myślę, że eset to dobry pakiet zabezpieczający. Dodatkowo polecam czasem przeskanować komputer skanerem on-line http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

oraz programami Malwarebytes Anti-Malware oraz SuperAntiSpyware :slight_smile:

Mam świadomość, ze ESET nie jest najlepszy. Ale, niestety, Kaspersky czy Norton trochę zamulają… Nie używam p2p, programy ściągam z dobrychprogramów. To jaki pakiet zabezpieczeń lepiej wybrać?

Jeśli chcesz mieć lekki pakiet to zostań przy nim. To, że skaner on-line coś wykrył to nie oznacza od razu groźnych wirusów. Szczególnie 5 dni po formacie, bez ryzykownych zachowań w internecie i przy działającym pakiecie zabezpieczającym.

Dobry przykład podam. Jeśli ktoś się nie bardzo orientuje co antywirus wykrywa: czasami skanuję kasperkym komputer i w zakładce zagrożenia wyskakuje mi liczba 500 i typ: luka. Sama liczba może zrobić wrażenie i to, że jest to potencjalne zagrożenie. A tak naprawdę nie ma powodów do niepokoju. Dla niedoświadczonego użytkownika takie informacje to już powód do paniki.

Tak samo czasem jest z ad-aware. Niektóre zainstalowane programy posiadają takie komponenty i antywirusy wykrywają wirusa, mimo że programy są jak najbardziej bezpieczne. Zostań przy tym co masz i czasem skanuj tymi programami co podałem.