ESET SmartSecurity PL - tworzenie reguł i CPU

Zainstalowałem sobie by potestować zanim zdecyduje czy kupić sobie Smarta czy samego antywiusa.

No i niestetymam kłopot.

XP Pro z SP2, dwa konta - admin i z ograniczeniami.

Smarta zainstalowałem na adminie, a normalnie korzystam z konta z ograniczeniami, z tym ze mam nadane uprawnienia na cały katalog program files. Firewall smarta jest w trybie interaktywnym.

No i po uruchomieniu przeglądarki ładnie wykrywa i pokazuje komunikat z tym ze aktywne jest tylko pole tworzenia reguły tymczasowej. to od reguły trwalej jest nieaktywne.

Podobnie przy probie zmiany konfiguracji pojawia się niekiedy komunikat że nie może zapisać zmian. Na koncie admina jest wszystko wporządku no ale przecież nie będe siedział stale na koncie admina!

Czy da się coś zrobić by ten pakiet działał normalnie na koncie z ograniczeniami?!?

Inny problem, to proces ekrn.exe mający stale 98% albo więcej zuzycia cpu. Co może być powodem? Jakaś ochrona w czasie rzeczywistym?

Z nodem 2.7 nie było takich problemów :frowning:

Spróbuj uruchomić pakiet poprzez opcję “uruchom jako” (widoczna po kliknięciu PPM na plik wykonywalny programu), tam spróbuj wybrać aby ten program został uruchomiony z prawami administratora - będziesz musiał podać login administratora i hasło.

Odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz najnowszą wersje 3.0.572.0 z zalecaną domyślną konfiguracją.

CPU teraz jest w normie, firewall domyślnie w trybie auto - ■■■■, ale konfiguracji z poziomu konta z ograniczeniami dalej nie łapie.

ppm .uruchom jako mija się z celem, bo przecież nod ładowany jest automatycznie ze startem komputera. Więc co? Kiedy pojawi się komunikat z pytaniem o połączenie mam całego noda wyłączyć i włączyć na prawach admina żeby mi konfig jednorazowo zapisało? -po restarcie przecież znowu będzie na ograniczonym.

Ponawiam więc pytanie, czy da się go jakoś zmusić by był konfigurowalny z poziomu konta z ograniczeniami?

Albo czy da się go zmusić żeby startował automatycznie na prawach admina?

i jeszcze jedno - niektóre maile z nieznanych adresów wrzuca mi do elementy usunięte mimo że mam zaznaczone że zarażone ma przenosić do Infected Items a spam ma znakować i przenosić do Eset Antispam - dlaczego?