Eset SS vs KIS 2009

Witam,

potrzebuję kupić pakiet zabezpieczający na laptopa (Core 2 Duo, 3GB RAM) z Windows Vista Business.

Mój wybór stanął między

Eset Smart Security, a Kaspersky Internet Security 2009 (inaczej wersja 8.0).

Przede wszystkim wymagam od pakitu szybkości działania (nie dużego obciążania zaspobów komputera i systemu Vista) no i oczywiście skuteczności.

Bardzo prosiłbym osoby mające styczność (najlepiej z oboma) pakietami o doradzenie. Za wszelkie uzasadnienia dlaczego ten, a nie drugi, będą bardzo wdzieczny.

Proponuję Eset - niewielkie zużycie zasobów, wysoka skuteczność i mniej problemów w porównaniu z Kaspersky, tyle że na SBS 2003 i WinXP-nie wiem jak z Vistą…

Z tych dwóch polecam kaspersky : większa wykrywalność od Noda, nowa werska KISa mniej obciąża kompa i szybciej skanuje, pozatym ładniej wygląda :slight_smile:

Kaspersky - prędkość skanowania w porównaniu do wersji 7 przyspieszona o 75%, czas ładowania systemu krótszy o 20%. Wyższa skuteczność od noda, przebudowany interfejs i praktycznie zerowe obciążenie po dobrej konfiguracji. Polecam - sam mam od kilku dni i chwalę. Nie odczuwam działania. ESS też miałem - ale przpuścił syf.

witam.tez stanowczo polecam KIS !!a bartek46op jak skonfigurowac go?bo narazie jade bez konfiguracji!

Daj skanowanie tylko nowych i zmienionych plików. Podczas uruchamiania nie skanuj obiektów, rób lepiej co jakis czas ręczny skan. Poziom skanowania WWW ustaw na szczegółowy, wyłącz blokowanie bannerów. No i było na tyle :slight_smile:

acha no dzięki zobaczę póżniej czy są efekty !

W Pomocy programu sa gdzieniegdzie recepty na zwiększenie wydajności pakietu :slight_smile: Warto poczytać.

Jak zainstalowałem kacpra 7 na Viście i potem na parę dni jak był problem z kacprem to zainstalowałem eseta i ze złości sam bym się pobił za taki zakup bo przynajmniej na viście -(na XP nie- wszystko ok) kacper według mnie był dużo wolniejszy a eset nie spowalniał strasznie szybki SZOK(co do ochrony nie miałem okazji zobaczyć bo nic nie złapałem) potem zainstalowałem kacpra ( no bo za niego zapłaciłem) i byłem wkur… [-X ale jak zainstalowałem teraz tą Kaspersky Internet Security 2009 to już nie żałuję ,przynajmniej u mnie kacper chodzi szybko na viście bajka autentycznie nie zamienił bym go w tej chwili na ZADNEGO eseta No i w tym nowym nic nie trzeba manipulować przy ustawieniach zapory żeby utorrent szedł normalnie - bo idzie wszystko OK a w 7 trzeba było kombinować :slight_smile:

Ja posiadam Eseta aktualnie. Ale nadal się zastanawiam nad zmianą na nową wersję Kaspersky 8. Zobaczymy, może jak będę formatował komputer to wtedy wykonam zmianę. Eset ma bardzo dobrą skuteczność, ale Firewall to jest porażka z tego co wiem. Co do Kaspersy to zawsze miałem zwolniony i to znacznie Internet. Skuteczność jest również b. dobra ale nie wiem jak z wydajnością w Kapsersky’m, Eset praktycznie nieodczuwalny dla systemu. A co do skanowania komputera - Eset robi to bardzo szybko ok. 20 min u mnie. Ciekawe jak z tym poradzi sobie Kapsersky 8 (wersja 7 skanowała ok. 45 min.). Jak na razie jakoś mnie nie korci zmiana Eseta na Kaspersky 8, ale jak przetestuję to powiem coś więcej. :wink:

Nowy kaspersky ma funkcję automatycznej kwalifikacji do okreslonych stef programow ktore uruchamiamy poraz pierwszy - ograniczenia: niskiego, sredniego i wysokiego poziomu. Praktycznie zero ingerencji ze strony użytkownika - ten mechanizm ma dużo plusów :slight_smile:

Proponuję kacperka (miałem v7) - aktualnie mam Eset (fakt - mniej obciążą kompa z WXP SP3), ale przepuścił mi parę syfów - co gorsza nie znalazł ich nawet przy skanowaniu po aktualizacji sygnatur. Dopiero od kolesia płyta startowa kacperka v7 ze świeżymi sygnaturami wycięła robale.:mrgreen:

Najnowszy Kaspersky 2009 - fenomenalny. Wszystko co najlepsze z wersji 7 + poprawione niektóre rzeczy np. o wiele szybsze skanowanie systemu. Nie wiem jak im się udało tak je skrócić. :smiley: Ogólnie mam Kaspra od wersi 6.0 i widzę postęp w kolejnych wersjach. Zdecydowanie Kasper.

kaspersky 2009 jest fajny i daje czadu.nie jest taki zly eset ss

ok, dzięki wszystkim za odpowiedzi. Za waszą opinią zdecydowałem się na Kasperskyego.

Przeszukałem pobliskie sklepy i te internetowe i ku mojemu zdziwieniu wszędzie same wersje 7.0.

Jedynie na allegro są 2009 ale tylko licencje elektroniczne.

A wydawało mi się, że Kasper2009 już wszedł do ogólnego obiegu.

polecam kaspersky ze względu na większą wykrywalność od Noda i lepszego firewalla ( firewall noda jest badziewny ) :slight_smile: