ESS 4 blokuje Firefox'a (?)

Witajcie.

Paręnaście minut temu, zainstalowałem Eset Smart Security. Skonfigurowałem go dobrze (tak myślę), oraz ustawiłem zaporę na tryb interaktywny. Po włączeniu 1 raz Firefoxa, ESS dał zapytanie, czy zezwolić na połączenie, to dałem TAK i ZAPAMIĘTAJ~.

Ale po paru minutach korzystania z Firefoxa, tak nagle, gdy wchodziłem na byle jaką stronę, zaczęło się wyświetlać:

Pomyślałem, że coś pewnie źle skonfigurowałem (ale to nie możliwe, bo wcześniej działało all dobrze), więc wyłączyłem ESS, i gdy ponownie wszedłem na stronę to działała, a po włączeniu znowu blokował…

Bardzo proszę o pomoc, jak temu zaradzić, żeby ESS nie blokował Firefoxa…

sprawdzałeś, czy net działa przez IE? Czy w ESS jest coś w rodzaju zaufane programy?

W tym przypadku jest to wina zapory osobistej w ESS i niestety nic nie poradzisz. Każdy kto ma ESS 4 to ma ten problem. Firma Eset obiecuje, że wypuści łatke na to jednak do tej pory ciągle jej nie ma. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest powrócenie narazie do ESS 3 dopóki firma Eset nie wypuści łatki. Pozdrawiam.

Ustaw zaporę na tryb automatyczny lub oparty na zasadach. W firmie używam ESS 4 na 50 kompach i żadnego problemu z firefox nie mam ani z innymi aplikacjami. Wszystko chodzi tak jak trzeba. Proponuję sprawdzić czy wbudowana zapora osobista nie sprawia tu problemu, ponieważ może być tak że jeżeli dwie są aktywne to w niektórych konfiguracjach jest konflikt ustawień.