Ethenet vs USB kabel-> dlaczego taki szybki?

Witajcie,

przez 3 lata korzystałem z interentu który był podłączony przez kabel USB. Po dzisiejszych problemach->do tego stopnia że nie było żadnej reakcji ze strony modemu zadzwoniłem do mojego dostawcy internetu (Virgin Media UK) i zostałem poinformowany że powinienem podłączyć się przez kabel Ethanet.

Jako że nie miałem zainstalowanego sterownika do karty sieciowej (przy podłączeniu USB nie jest to konieczne) szybciutko sciągnałem go i zainstalowałem. Podłączyłem kabel ethanet i ku mojemu ździwieniu zamiast 10mb/s otrzymuje 100mb/s

Teraz moje pytanie, co powoduje że połączenie kablem ethanet jest takie szybie, a może inaczej, co powoduje że USB jest takie wolne ?

Z góry dziękuję za informacje

Pozdrawiam serdecznie

połączenie jest takie same po prostu ethernet przesyła dane z kompa na kompa z taka predkoscia

w modemie zapewne masz port usb1.1 (12 Mbit/s) i jest on wolniejszy od ethernetu (100Mbit/s teraz to standart 1Gbit/s) a USB2.0 (480 Mbit/s) więc jesli nie masz umowy na internet szybszy niż 12Mbit/s to przez te 3 lata nic nie traciłeś :wink: ale jesli miałeś umowe na coś lepszego to nie osiągałeś pełnej przepustowości łącza.

Niewiem jaka była moja umowa… chyba sprawdzę z ciekawości :slight_smile:

Dodane 21.04.2009 (Wt) 14:03

no mialem umowe na 10mb/s a więc chyba nic nie traciłem. a dlaczego teraz nagle mi przesyla 100mb/s nie rozumiem ?

Tak z nikąd moje łącze pracuje 10 razy szybciej to niemożliwe :-o

A gdzie to sprawdzasz?

Jeśli sprawdzasz w menadżerze zadań Windows, to niestety ale możesz być zawiedziony - bo menadżer pokazuje tylko prędkość z jaką POTRAFI działać karta sieciowa… wskaźnik nie pokazuje realnej prędkości.

Jak chcesz wiedzieć ile prędkość twojego internetu wynosi są strony internetowe które sprawdzają realną prędkość. np http://www.speedtest.net

No to żeczywiście, wygląda to trochę inaczej :arrow:

457015927.png

No ale i tak jest super w porównaniu z tym co było wcześniej

co by to nie było to raczej nie jest to 10Mbit/s o których piszesz w poscie wyżej…

A dlaczego jest tak że nigdy nie otrzymujemy maxymalnej prędkości łącza internetowego ?

Bo kilka % idzie na usługi internetowe potrzebne dla Windows. Ale też dlatego bo usługodawcy dają g*wno a nie internet.

A czemu tak uważasz ? Jest coś co daje takie same funkcje a jest lepsze tzn. nie gó*niane

ja mam na mysli to, że prędkość internetu o której piszesz, a którą posiadasz ma sie nijak do wyniku testu, który podałeś…

porównaj swoje i moje 10Mbit/s - miej na uwadze jeszcze to, mam neta puszczonego po wifi na 4 kompy (które teraz działają, a na tym z którego robiłem test załączony jest utorrent)

457109865.png

Ja myślę że autor tematu chciał się jakoś popisać na forum że ma szybszy internet niż większość użytkowników na forum - nie wyszło.

skrzek, rozdrapywanie tego nie ma sensu. Prawda, zawsze wyjdzie na jaw :slight_smile:

W umowach (przynajmniej w Polsce, nie wiem jak w UK) internetowych podawana jest zawsze prędkosc maksymalna, a nie gwarantowana.

Feelek , niewiem dlaczego tak uważałeś jednakże muszę powiedzieć że to nie była moja intencja

Chciałem się poprostu dowiedzieć jak to jest z tą prędkością internetu przy okazji dając wynik prędkości mojego !!

Pozdrawiam