Everest Home i AGP

(Kos@) #1

Zrobilem sobie raport Everestem Home i przy grafie pokazal mi, ze mam AGP ustawione ne 4x, a powinno byc 8x. Sprawdzilem dokumentacje plyty glownej (MSI KT4V), rzeczywiscie AGP 8x, wchodze w BIOS zeby dziada ustawic, a tu nic !!

(Xiao19) #2

twoja karta graf. nieobsluguje w pelni AGP 8x tylko plyta glowna wiec sie niedziw,poprostu twoja karta graficzna ma max. AGP 4x

zaloze sie ze. jest no-name lub jakies cienkiej firmy wiec normalnie ze masz >>zmniejszony zakres AGP do x4 zamiast x8 czy gpu i czestotl. ramu norma

tak to jest z takimi produktami

a inne firmware ci nic nieda, mozesz tylko uszkodzic karte

i tak wiekszosc gier niewykorzystuje AGP 8x wiec niemasz sie czym przejmowac, ,a jesli juz beda to i tak na tej karcie nic niezdzialasz jest poprostu za slaba

(Kos@) #3

Heh, szkoda. A gdybym zmienil firmware karty na firmwara innej firmy :?:

A co do everesta, to byla porada: Twoje AGP nie jest ustawione na najwyższym poziomie czy jakos tak i ze niby moge miec wiecej. Oszustwo.

(Neone1) #4

zakualizuj bios !!

(Kos@) #5

A jest jakas poprawa, czy to tylko puste ustawienia?

(Madafaker) #6

Nie będzie żadnej poprawy.

(Kos@) #7

Tak myslalem. Dzieki Madafaker. Nie bede sie nad tym glowic dluzej :lol:

(Neone1) #8

bedzie poprawa jezeli faktycznie plyta obsluguje x8 i karta rowniez . mala bo mala ale zawsze jakas:)

(Kos@) #9

A jak karta nie obslogoje 8x tylko 4x? Nie bedzie poprawy i nie zawracaj glowy, tylko czytaj dokladnie co masz wyzej !!

(Zolciak) #10

Tak jestem ciekawy jak gra może wykożystywać AGP 8?? :smiley: W sumie jak wykożystuje to prawie każda ale różnica wynosi "aż" około 2 fps :o

A co do problemu to musisz zobaczyć czy grafa i płyta obsługuje AGP8 Jeśli choćby jedno tego nie ma to nici :slight_smile: Ale stary nie martw się żadna strata :slight_smile: Gwarantuje Ci że te 2 fps to nie jest ogromna różnica a wogóle AGP 4 i 8 to chwyt marketingowy ( czy jak to się tam pisze :slight_smile: ) Sam mam grafe co ma AGP8 i płyte z AGP4 i w sumie grafa śmiga ładnie mimo że nie ma ustawione AGP8 8)

(Neone1) #11

powiedzialem ze bedzie jezeli karta i plyta obsluguje jeden standard. i ty tez czytaj co napisalem wyzej !

(Monczkin) #12

no, cóż chyba temat jest już trochę przestarzały :?