EVEREST porady

(system) #1

Witam.

Jak sprawdzić na programie EVEREST jaką mam pamięć chodzi o (DRAM DDRAM czy coś takiego)

Pomóżcie

(Cedar) #2

Mam prostszą propozycję - program CPU-Z http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra ... 13047.html i w nim zakładki Memory i SPD. W zakładce SPD aby zobaczyć wszystkie zainstalowane moduły musisz przełączyć "Slot"

(system) #3

Ja wolałbym to sprawdzić na everescie

(floyd) #4

Komputer--->DMI--->moduły pamięci

(rivermoon) #5

W evereście jest tak samo - zakładki < płyta główna> i .

(djkamil09061991) #6

bodajże w zakładce komputer następnie podsumowanie i tam pisze pamięc fizyczna, szukaj

(rivermoon) #7

W evereście jest tak samo - zakładki < płyta główna> i .

(system) #8

floyd ja w everescie nie mam 'moduły pamięci'

rivermoon u mnie nic nie pisze w SPD

(floyd) #9

Być może masz jakąś nie pełną wersję Everesta, a może masz ustawiony j. angielski, to wówczas było by:Computer-->DMI-->Memory Modules

Ściągnij może darmowy program o nazwie SIW

Informacje o pamięci znajdziesz wówczas tam:

Hardware--->Memory

(system) #10

W SIV mi wyskoczyło że mam 2 sloty i dwa zajęte. Czyli nie mogę już dokupić pamięci RAM?

(Cedar) #11

A może łaskawie byś podał typ swojej płyty głównej oraz ile i za pomocą modułów o jakiej wielkości masz zainstalowane pamięci RAM? Takie dawkowanie informacji jak Ty robisz, nie umożliwia podania Tobie pewnej odpowiedzi. Podałem Ci też wcześniej program, który podaje te dane w bardzo przystępny sposób ale Ty chcesz sobie to utrudnić. Zapewniam Cię, że Twoje "wolał bym" nie zawsze jest równoznaczne z wygodą.

(floyd) #12

To chyba oczywiste, że jak masz 2 sloty i oba zajęte zajęte, to tylko można wymienić jeden moduł pamięci na inny o większej pojemności.

(Cedar) #13

Nie jest to całkiem oczywiste - może jego płyta obsługuje np. max. 2 GB pamięci RAM i on ma zainstalowane obecnie 2 x 1 GB? Ale możemy sobie tylko "gdybać" bo mamy bardzo kompletne informacje...

(system) #14

Mam płytę główną MSI K9VGM-V.

Mam 2 moduły po 521Mb RAM, a mogę mieć max. 2GB tylko nie wiem czy na jednym module czy ogulnie.