EVGA e-GeForce 9600GT 512MB czy ASUS EN9800GT 512MB HTDI?

(Rudyziom1993) #1

Witam, mam problem z wyborem tych dwóch kard: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+EN9800GT+512 i http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=EVGA+512-P3-N860-TR. Cena jest porównywalna, lecz parametry minimalnie się różnią.

(Mrylec) #2

Najlepiej będzie wziąść kartę z serii 8 ;] Nie różni się od serii 9 :slight_smile:

(Konrad93) #3

Ile masz kasy na kartę graficzną ? Podaj najlepiej parametry całego kompa.

(Rudyziom1993) #4

Nie chcę całego kompa, chcę tylko grafikę. Do 400 zł. Która z tych dwóch? Co to jest ten VertexShader i PixelShader. Lepiej gdy jest go więcej, czy mniej?

(Mrylec) #5

Więcej! Czym więcej shader'ów tym lepszą grafikę będziesz miał ;] Musimy wiedzieć jaką masz resztę komputera żeby się nie okazało że masz za słaby procesor albo za słaby zasilacz. Jeżeli zasilacz będzie za słaby to może się spalić z resztą komputera, a jeżeli procesor będzie za słaby to będzie ograniczał grafikę.

(Onegumas) #6

Mam 9600 gt od MSI i dlatego z oczywistych chyba powodów wziąłbym kartę o wyższym numerze czyli 9800 Gt. Parametry są zbliżone ale różnią się, co wynika z opisu, ilością jednostek shader a więcej jednostek w tej samej linii kart przy tej samej przepustowości szyny, pojemności pamięci to większa wydajność. Reasumując - wg mnie powinieneś wziąć 9800gt

(Zerg1995) #7

Ja mam grafę z zotaca nVidia GeForce 9500 GT 512mb i bardzo ładnie działa polecam, miałem inne nowsze i starsze np: Ati Radeon X1650 pro lub Ai Radeon X1950 pro abie 512 mb lecz ten geforce mnie przerasta :o

(Emilmlo) #8

9800GT jest wydajniejszy od 9600GT, ale lepszym wyborem by był Radeon HD4770, bo pobiera mniej prądu i jest wydajniejszy od 9800GT, a cena podobna.

Seria 8 kosztuje obecnie więcej od serii 9, no po za 8600GT który kosztuje mniej niż 9500GT, a to samo.

Po co polecasz ?? przecież ta karta jest 2 razy słabsza od 9600GT i 9800GT :x

(Konrad93) #9

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Żeby ci doradzić musimy wiedzieć czy zasilacz będzie dobry (żeby nie spalił kompa), jak wydajny masz procek(żeby nie hamował grafiki) itd. ;]

(Rudyziom1993) #10

Zasilacz mam 400 W, Procek AMD Athlon 64 3500+ 2,2 GHz, 3 gb ram. Proc jest bardzo wydajny.

(fiero) #11

"Bardzo wydajny" to on był dwa lata temu.

Podaj jeszcze model zasilacza bo te 400W raczej mało nam mówią. Jednak strzelam w ciemno że będzie to Feel, MegaBit lub Mustang. Oczywiście mogę się grubo mylić i tego ci życze.

(Onegumas) #12

Faktycznie procesor już trochę nie dzisiejszy i może dusić kartę. A co wy macie do tych zasilaczy?? Nigdy nie miałem jakiegoś Chiefteca i jemu podobnych a nie narzekałem na te tanie, "no-name" itd. Obecnie mam na dwóch komputerach Mustanga 450 W. Prawdą jest to, że trzeba mieć stabilną płytę główną i zestaw tak złożony aby rzeczywista moc zasilacza była większa od poboru mocy kompa pod maksymalnym obciążeniem i aby nie miał (zasilacz) skoków napięcia.

(Piotrek_20) #13

No to twój zasilacz raczej nie trzyma napięć, a co dopiero mówić przy OC i zachwalasz nam tutaj mustangi - czyli wyroby zasilaczo podobne, nie zasilacze.

(Rudyziom1993) #14

Nie o zasilaczach mieliśmy tu rozmawiać, rzeczywiście proc ucina kartę. A co do zasilacza to pisze na nim: FSP Fortron Source.

(Spearmint) #15

Jak możesz dołożyć jeszcze 5 dych, to najlepszym wyborem będzie na dziś HD4850, np:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= ... 50+512+25Z

(Dawid Sloma) #16

lepiej:

a jeśli z tych dwóch, które wymieniłeś to zdecydowanie ASUS EN9800GT 512MB.