EVGA GeForce 8800GT 512MB - zawieszenie się gier

Witam,

mam pytanie odnośnie karty graficznej jak w temacie. Jakiś czas temu zaczęła mi się przegrzewać (temperatura dochodziła do 85 stopni, a nawet wyżej), po czym komputer zaczął się wieszać i trzeba było resetować. Ten problem pojawiał się przy włączeniu bardziej wymagającej gry (np. Call of Duty Modern Warfare 2) ale z czasem komputer zaczął się zawieszać i przy zwykłym przeglądaniu Internetu. Poczytałem co nieco na necie i postanowiłem przeczyścić kartę z kurzu itp. Przeczyściłem ją sprężonym powietrzem i zamontowałem z powrotem. Teraz można już spokojnie korzystać z komputera, karta się nie grzeje, a temperatura dochodzi do max. 55 stopni ale nadal przy włączeniu gry komputer się zawiesza (chociaż karta nie jest zagrzana). Co zrobić w tym przypadku? Może jakieś zimne luty? Może jest gdzieś ustawiona max. temperatura karty na np. 58 stopni i po przekroczeniu komputer się wiesza dla bezpieczeństwa (aby się nie spaliła)? Co o tym sądzicie? Proszę o pomoc. Zobaczyłem w tym filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=3KI_dBT1cPA , że można zainstalować program RivaTuner i podkręcić wiatraczek w karcie (ze standardowych 50% możliwości na np. 70-80). Może to by pomogło. Czekam na Wasze zdanie.

Oto link do zdjęcia grafiki (nie mojego autorstwa):

http://img463.imageshack.us/img463/897/egvacw8.png

A tu specyfikacja:

http://olimp.sklep.pl/produkt/62613,evga-geforce-8800gt-512mb-ddr3-256bit-tv-dvi-pci-e-superclocked-1-0ns-650-1900-1625

Pozdrawiam serdecznie!

Te karty po jakimś czasie się zużywają i mają zawieszki albo się przegrzewają. Po za tym Modern Warfare 2 nie jest wymagająca gierką :wink: Ja na sprzęcie z podpisu gram na pełnych detalach. :slight_smile:

Otwórz boczną ściankę obudowy, w rivie ustaw na 80-100% obrotów wiatraka i włącz grę, jeżeli będzie się dalej ciąć sprawdź temp cpu.

Kiedy kupowałeś kartę i czy nową/używaną ?

Jeszcze 2tyg temu chodziła bez zarzutów i jakichkolwiek zawieszek, aż nagle nastąpiła fala tych zjawisk coraz bardziej się nasilających.


Co do temperatury CPU to waha się w granicach 31-33 stopni. Grafika była kupowana wraz z komputerem (był on używany). Zaraz w Rivie przestawię moc wiatraczka i zobaczę co z tego wyniknie.

A może to wina samego zasilacza? Ma on jedynie 400W (+ dokupiony wentylator).

400w od Chiefteca spokojnie do tego zestawu starczy, chociaż z drugiej strony dziwie się, że na cpu masz tylko 33 stopni (pewnie wywaliłeś boxowe chłodzenie do kosza, a umie on zeżreć dużoooo watów).

Próbowałeś zmieniać pastę na karcie?

Nie mam pojęcia czy zostało one ściągnięte. Mam program CPUID HWMonitor i tam sprawdzam temperatury poszczególnych podzespołów.

Co do pasty to mam komputer już ok. 1,5 roku i jeszcze nie zmieniałem pasty.

EDIT:

Przed chwilą zainstalowałem ten program i moc wiatraczka miałem ustawioną na jedyne 29%. Przestawiłem na 50%, temperatura spadłą trochę i przestawiłem ponownie na 85% tym razem. Temperatura przed podkręceniem wiatraczka wynosiła 54 stopnie, teraz jest już 42 stopnie :slight_smile: Zaraz uruchomię grę (CoD MW2)

Dodane 20.09.2010 (Pn) 23:39

Jest duży postęp! Gra zazwyczaj zawieszała mi się po ok. 1-2min grania. Obecnie gram już ponad 10min i jest spokój (tak jak powinno być). Dziękuję za każdą otrzymaną pomoc! Jeśli macie jakieś rady (np. zmienić pastę itp. itd.) to proszę podajcie je, a postaram się o to, aby to zrobić :wink:

Fenelon , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978