EVGA Nvidia Geforce GT 430 Przegrzewa się

Witam posiadam karte EVGA Nvidia Geforce GT 430:

Producenta: EVGA

typ złącza: PCI-Express x16

producent chipsetu: NVIDIA

model chipsetu: GeForce GT 430

wielkość pamięci: 1024 MB

typ zastosowanej pamięci: GDDR3

taktowanie rdzenia: 700 MHz

taktowanie pamięci: 1400 MHz

szyna danych pamięci: 128 bit

rodzaje wyjść/wejść:

  • wyjście HDMI

-wyjście DVI

  • wyjście D-Sub

wsparcie dla HDCP: tak

wsparcie dla CUDA: tak

typ chłodzenia: wentylator

wentylator z radiatorem

wersja opakowania produktu: BOX

obsługiwane standardy:

  • OpenGL 3.0

  • HDCP

  • DirectX 11

zaawansowane technologie

  • NVIDIA PureVideo

  • NVIDIA CUDA

  • NVIDIA PhysX Ready

  • NVIDIA 3D Vision

RAMDAC: 400 MHz

low-profile: tak

Mój problem jest taki gdy gram Call Of Duty: Black Ops na full detalach po kilku minutach grania karta osiąga temperature 86*C czy to normalne czy cos musze z tym robic?? Prosze o pomoc. Pozdrawiam :smiley:

To nie jest temperatura krytyczna tylko że po pół roku rozkleją ci się kulki !!

Jak masz na procesorze Intel ogranicz taktowanie zegara albo chipsetu przez throttlestop albo zegar karty przez przez MSI Afterburner Nie powinno byc podczas grania wiecej niz 70 stopni a powyżej 80 stopni unikaj !!

Mam procesor AMD Athlon II X2 250 3.00 GHz i co mam zrobic?

Może pomyśl o dodatkowym chłodzeniu obudowy.

mam tez takiego gf 430 od GB i przy max obciazeniu ma 50 stopni w spoczynkiu27-28 stopni

wiec napewno masz cos nie tak chłodzeniem

i jeszcze możesz zmienić chłodzenie na karcie żeby ją schłodzić.

Może to być wina sterowników?

Nie, jest to wina słabo wentylowanej obudowy, zakurzonej karty, lub uszkodzonego chłodzenia, jaką masz obudowę? Masz w niej jakieś dodatkowe wentylatory? PS. tak myślę jak budżetowa karta się może przegrzewać, jakoś mi się nie chce w tego black opsa wierzyć na full na tym czymś.

Może pasta przeschła i trzeba ją wymienić (np. na Arctic MX02 lub Zalmaan STG2) a może faktycznie obudowa jest kiepsko wentylowana. Sprawdź temperatury karty przy otwartej obudowie.

A mam pytanie jaka temperatura powinna byc jak siedze na necie (forum i takie tam) ??

Po co ci forum

Tu masz dane w specyfikacji

http://www.nvidia.pl/object/product-gef … 30-pl.html

Tak jak Ci napisałem. Staraj się nie przekraczać 70 stopni

Maksymalna jest 98 stopni

Ok dziękuję wszystkim wczoraj oczyściłem katre z kurzu a dzisiej założylem do przedniej obudowy wentylator i jest znaczna poprawa dziękuje wszystkim :wink:

Pozdrawiam.

tak na marginesie warto też mieć na tyle obudowy wentylator dla lepszego obiegu powietrza w obudowie.

Marcin1025 Dał byś linka do takiego wentylatora??

Zależy jaki możesz tam wentylator zamontować, może to być 80x80mm a może to być 120x120mm jak 120mm to np silentium pc zephyr

Powiedzcie mi ktoś jak powinna wyglądac dobrze wentylowana obudowa komputera albo linki powysylajcie

Ja mam wiatrak wciągający z przodu i wyciągający z tyłu i wystarcza, a uwierz mi że mój radek to grzałka w porównaniu z twoją kartą.

Aha dzięki wielkie igrek nie będę już sie martwić temat zamknięty. Pozdrawiam