Ewangelia Według Św.Łukasza....;)

Witajcie

Wiem , że to nie jest forum katolicko - religijne , ale tylko na tym forum zdażają się cuda…

Do czego zmierzam…

A mianowicie , ksiądz Marcin zadał mojemu bratu do przeczytania ewangelie według św.Łukasza…(po jaką cholere , to nie wiem…)

Yyyy , brachol ze 3 razy przeczytał i kompletne nic nie rozumie…

Czy macie może jakieś opracowanie…?

Nie wiem streszczenie…

Co kolwiek…

hehe , może to sie wydawać śmieszne…ale to jest prawdziwe…

Z góry dziękuje…

Pozdr.

Xiqq :slight_smile:

http://biblijna.strona.pl/teksty/ewangelie.htm

To zacznij od odpowiedzi na to pytanie

Przecież nie kazał mu zrozumieć tylko przeczytać 8)

A z interpretacją i rozumieniem Pisma Św. to jest tak że ilu czytelników, tyle interpretacji i żadne opracownia nie pomogą w zrozumienia przesłania autora. Tęgie profesorskie i teologiczne głowy mają problemy z jednoznaczną interpretacją słów Biblii a co dopiero uczeń szkoły.

A nad tym przejdę milczeniem :x

Interpretacja zalezy od ciebie, każdy może to interpretować na swoj sposób :slight_smile:

Dzięki moczkin napewno się przyda…

asterisk napisał:

To zacznij od odpowiedzi na to pytanie

:x fiesta napisał:

Przecież nie kazał mu zrozumieć tylko przeczytać :Cool:

A z interpretacją i rozumieniem Pisma Św. to jest tak że ilu czytelników, tyle interpretacji i żadne opracownia nie pomogą w zrozumienia przesłania autora. Tęgie profesorskie i teologiczne głowy mają problemy z jednoznaczną interpretacją słów Biblii a co dopiero uczeń szkoły.

Prawie jak Ksiądz Marcin :slight_smile:

Jeśli kto-kolwiek przeglądający to forum zna jeszcze jakieś linki , miło będzie jak się podzieli ze mną… :wink:

Pozdr.

Jeżeli tak twierdzisz to powiedz mi dlaczego homilie które powstają właśnie na podstawie czytań Pisma Św. są praktycznie każda inna, pomimo że ich źródłem jest ten sam tekst 8) .

Pozowlę sobie odpowiedzieć:

Nawet księża różnie interpretują te same słowa :slight_smile:

Ale wy to naprawdę jesteście, koledze nie pomożecie w tak

trudnej życiowej ścieżce, jaką jest przebrnięcie i zrozumienie

Ewangelii św. Łukasza?..

W każdym razie szczerze polecam ten link Hansa Zimmer’a

http://pl.shvoong.com/Search-Results.as … Zimmer&s=0