Ex 610 czy płynnie 7 będzie chodzić?

(fiku$) #1

Tak jak w temacie... czy na MSI EX 610 będzie płynnie chodzić 7 płynnie? Jeśli tak tak, to która wersja 32/64 bit?

Specyfikacja:

• AMD® Mobile Processor Turion64 X2

• Windows Vista® Home Premium

• 15.4" Widescreen Display

• ATI Mobility Radeon™ HD 2400 Graphic with 128MB GDDR3 (Support Hyper Memory)

• HDMI (High-Definition Multimedia Interface) output

• 5.1 Channel Headphone Output for Rich Audio Experience

• Independent Numeric Keypad

• Built-in Combo Drive/DVD Super Multi

• 802.11 b/g Wireless LAN

Sterowniki na stronie producenta są do XP 32bit i Vista 32bit

http://pl.msi.com/product/nb/EX610.html#/?div=Driver&os=All

Ma ktoś może zainstalowany na takim kompie 7? Jeśli tak to jaką 32/64bit?

(Qba Lukaszczyk) #2

Win7 x86 jakoś ludziom przyzwoicie działa. Z tego co wyczytałem, to z x86-64 może być spory problem - sterowniki.

(matekadamczak) #3

Jeśli ci Vista działała, to i 7 będzie śmigać, ma mniejsze wymagania.

Napisz jeszcze, ile masz pamięci RAM wbudowanej

(Qba Lukaszczyk) #4

matekadamczak , większy problem mogą stworzyć sterowniki...

(matekadamczak) #5

Teraz większość producentów udostępnia sterowniki pod 7 nawet dla starszych laptopów, ale niestety nie w tyj wypadku. W najlepszuym wypadku będą działać stery z Visty.

(fiku$) #6

Obecnie mam XP Pro 32 bit, ale wypadałoby już system zmienić i dać krok do przodu i zmienić na nowszy system. Nie mam nic do XP, bo ani błędów ani nic tylko rozchodzi się o płynność i szybkość w działaniu i dlatego myślę nad systemem 64bit.

Czyli nie bawić się w 64bit 7 tylko jak już to 32bit? Sterowniki grafiki to można jakoś przerobić ale czy inne sterowniki da się przerobić pod system? Czy spróbować zainstalować sterowniki pod 7 64bit? Może w trybie zgodności czy jak?

(Qba Lukaszczyk) #7

Jak przerobić? Po prostu ściągniesz najnowsze ze strony producenta.

_Mogą_ działać te z Visty, bo to prawie to samo co 7. Ale nie muszą.

Jeśli są sterowniki do Visty 64-bit na ten sprzęt, to spróbuj.

(Piotrkijak) #8

Nie podałeś ile ma RAMu ten sprzęt. Jeżeli ma 1GB, to nie instaluj 7, bo może Ci wolno pracować, natomiast jeżeli masz 2GB RAMu, możesz zainstalować 7 32bit, ewentualnie rozbudować do 4GB i wgrać 7 x64.

(Donvit100) #9

Mam zainstalowany win7 64bit na takim laptopie działa lepiej niz win vista. Sterowniki dokładnie nie pamiętam, ale nie było większych problemow. Co prawda mam 2gb ramu i od jakiegoś roku dysk hybrydowy windows startuje max 15s. Zdecydowanie polecam siódemkę.

(fiku$) #10

Ze strony producenta instalowałeś sterowniki? Te pod Viste 32 bitową? Instalowałeś je normalnie poprzez dwuklik na ikonie setup czy klikałeś prawym na ikonie i używałeś opcji tryb zgodności?

Mam 2GB Ramu, ale to nie problem by w przyszłości rozbudować ram. Dodam, że na HP Pavilion dv 6000(Procesor Core duo 1,5, Ram 1Gb) i śmiga nawet z aero. 7 mi kompa sklasyfikowała na 3,5 bo najgorzej mam ocenioną grafike GF 8400 GS. Sklasyfikowaną mam ją na 3,5 a pozostałe procesor, Ram na 4.9