Excel 2007 na Win Vista i problem z otwieraniem dokumentów

(Dj Mario) #1

Witam.

Od kilku dni mam problem. Otóż kiedy próbuję otworzyć jakiś plik Excela przez dwuklik wyskakuje takie oto okienko:

clipboard01is.th.jpg

sam Excel działa poprawnie, dokumenty można otwierać bez większego problemu poprzez opcję "otwórz" z programu.

Czy ktoś spotkał się może już z takim problemem i wie jak go rozwiązać??

Bo ciągłe otwieranie dokumentów przez "otwórz" w programie na dłuższą metę jest irytujące;/

Proszę o pomoc i pozdrawiam:)

(Gremski) #2

Próbowałeś przeinstalować ? Swoją drogą cały ten office 2007 jest zrąbany. Podobne mecyje miałem na viscie x64. Otwierając plik z netu program się sypał potem trzeba było robić restart bo inaczej nic już nie mogłeś otworzyć

(greh) #3

Macie chyba jakies mecyjskie kompy.

Ja nie mam żadnych problemów na Windows 7 a na Viscie, którą używałem zarówno w wersji X86 i X64 nie miałem żadnych problemów.

Może spróbuj przywrócić system do czasu kiedy tak się nie działo? :wink:

(Dj Mario) #4

Próbowałem reinstalki samego Excela, przez opcje dodaj/ usuń element z płyty instalacyjnej. I to nic nie dało;/

Całego Office'a nie reinstalowałem, bo nie pamiętam na którym kluczu on śmiga (bo mam ich kilka), jak ktoś podpowie jak wydobyć dane na ten temat to go przeinstaluję w całości.

@CBA

To nie tyle wina kompa co dziwnie zbudowanego formularza UOKiKu, który zawiera 1000 makr i co trochę trzeba w nim coś zmieniać i potrafi się wywalić przy każdej edycji;/

(Gremski) #5

sam sobie odpowiedziałeś co jest nie tak :slight_smile:

(greh) #6

Jak już to @greh. :wink:

Może spróbuj go Otworzyć w Open Officie.

No chyba, że jest w formacie xlsx, ale o ile dobrze pamiętam do OO jest dodatek umożliwiający otwarcie plików xlsx. :wink:

(Dj Mario) #7

no tak, ale jaka jest możliwość odkręcenia tego co się dzieje teraz z Excelem...

bo z przywróceniem systemu może być problem, trochę dokumentów jest tam naprodukowanych od tamtego czasu, a poza tym nie ja pracuję na tym kompie, więc nie bardzo wiem co dokładnie...

@greh

Sorki jakoś mnie avatar zasugerował i nie spojrzałem na nick;)

Próbowałem z OO i w ogóle nie działają makra;/

(greh) #8

Zrób kopie dokumentów na pendraku albo innym urządzeniu i skorzystaj z przywracania. :wink:

Ale uwaga :!: Patrz na mój podpis. A przynajmniej na część o odpowiedzialności. :wink:

(Dj Mario) #9

heh, właśnie dla tego nie chcą przywracać systemu:P

poza tym jak już pisałem nie wiem jakie dokumenty zostały pozmieniane od tamtego czasu;/ a koleżanka która tam działa też mi nie pomoże bo dziennie tworzy masę dokumentów;/

(przemopk) #10

spróbuj tego sposobu:

1. W programie Microsoft Office Excel 2007 kliknij przycisk pakietu Office, a następnie kliknij przycisk Opcje programu Excel.

2. Kliknij kategorię Zaawansowane, a następnie wyczyść pole wyboru Ignoruj inne aplikacje w obszarze Ogólne.

3. Kliknij przycisk OK.

(Dj Mario) #11

Dzięki bardzo przemopk:)

Twój sposób zadziałał i już jest wszystko ok.

Innym również dziękuję za chęć niesienia pomocy:D