Excel 2007 - VBA Error

Witam,

Problem z Excelem 2007 podczas korzystania m. in. ze skrótów klawiszowych (CTRL + C/V/F) pojawia się komunikat: (załącznik)

Jakiś czas temu korzystałem VBA i prawdopodobnie zmieniłem coś w ustawieniach tylko nie wiem co i w którym miejscu.

Prosze o pomoc.

post-252755-0-27380300-1422883890_thumb.

 

Tomasz009, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Zobacz, czy nie wczytują Ci się jakieś pliki przy starcie Excela z folderu XLSTART (usuń je stamtąd): http://support.microsoft.com/kb/822107

excel na koncie administratora działa poprawinie. Na koncie drugiego użytkownika już nie. W folderach XLstart jest pusto. Podczas np kopiowania cały czas wyskakuje powyższy komunikat potwierdzając OK wyskakuje ponownie po kilkunastu, kilku dziesięciu potwierdzeniach znika.

Podczas próby wejścia we wstążkę “Formuły” wyskakuje: 3 * ten sam error a następnie pojawia się komunikat - jak w załączniku.

z tej wstążki nie da się wstawić farmuły. Działa jedynie wtedy gdy wpisze się ją ręcznie.

post-252755-0-78417200-1422893967_thumb.

A patrzyłeś czy to makro faktycznie istnieje? Może zmieniłeś niechcący jego nazwę albo nazwę modułu, a w innym miejscu jest odwołanie do starej nazwy.

Chyba nie. Na chwilę obecną zdaje się że rozwiazałem zagadkę wszystko wróciło do normy.

Rozwiązanie brzmi następująco:

We wstążce Developer w zakł. Kod —> bezpieczeństwo makr—> w zakładce ustwienia formantów Activex należy zaznaczyć “Wyłącz wszystkie formanty bez powiadomień” :smiley:

Każda inna opcja powoduje pojawienie się powyższego komunikatu :slight_smile:

Na chwilę obecną temat uważam za zamknięty.