Excel 2010 - pomoc w wyborze literatury

Chcę się zagłębić w Excela w okresie wakacji i do tego celu pragnę nabyć książkę. Znalazłam w wydawnictwie Helion dwie (1 i 2) zapowiedzi książek które ukażą się w I kwartale br… Nie bardzo jestem zdecydowana którą wybrać gdyż patrząc na spis treści niektóre rozdziały będą omawiały podobne zagadnienia nic dziwnego skoro autorem książki jest ta sama osoba. Może coś doradzicie w którą zainwestować. Dodam że Excel nie jest mi całkiem obcy znam go dość długo lecz w podstawowym zakresie.

Proszę nie pisać bym uczyła się z samouczków dostępnych w internecie. Preferuję wersję drukowaną stąd skłaniam się ku literaturze namacalnej :slight_smile:

Nie żeby coś, ale jak te książki się ukażą to pojedź do najbliższego empiku (lub do specjalistycznej księgarni) i sobie tam przewertuj te książki. Metoda organoleptyczna jest dobra na (prawie)wszystko.

Widzę, że napisałaś o wstręcie do literatury “cyfrowej” jednak polecam Ci przeczytać wpisy MOLEXORa na naszym blogu. Zawsze możesz sobie je wydrukować co nie wyjdzie drogo. Piszę on o narzędziu które daje Excelowi możliwość “przenoszenia gór” http://www.dobreprogramy.pl/molexor

Miłej lektury i ewentualnie napisz co sądzisz o książkach jak już się w jakąś zaopatrzysz.

Dobra rada i raczej z niej skorzystam. Przejrzę, porównam i ostatecznie zadecyduję na którą wyłożyć pieniążki. Pozdrawiam.