Excel - dzielenie przedziału

Natrafiłem na taki problem w Excelu związany z przedziałami i nie wiem jak go rozwiązać. Aby lepiej go opisać podam przykład (jakże praktyczny z życia codziennego :wink: )

Kupujemy skrzynkę piwa (24 piwa), cena jak wiadomo różni się w zależności od tego, w jakim sklepie zechcemy ją kupić. Chcę, aby w jednej kolumnie były przedziały z minimalną oraz maksymalną ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić w poszczególnych sklepach (załóżmy, że będzie to 50-70 zł). W drugiej kolumnie chcę, aby wyliczało mi automatycznie cenę, jaką przyjdzie mi zapłacić jedną butelkę, (czyli cena/24) tylko, że wynik również musi być przedziałem z maksymalną i minimalną ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić za butelkę ( w naszym przypadku będzie to 2,08-2,91)

Czyli mniej więcej coś takiego :

Cena skrzynki | Cena 1 piwa |

---------------|---------------|

   50-70 | 2,08-2,91 |

Ja zrobić takie wyliczenia ? :smiley:

Masz sobie cenę tego napoju, zakładając w komórkach a1 do a9

Takie coś jak chcesz otrzymasz kopiując do komórki takie coś xD

=MAX(A1:A9)&"-"&MIN(A1:A9)

Nie o to chodzi … nie potrzebuję szukania max oraz min spośród liczb w komórkach a1 do a9 ponieważ je znam. Liczby max i min wpisuje ręcznie w JEDNEJ KOMÓRCE ale nawet jak wiszę to tak

=MAX(70)&"-"&MIN(50)

To i tak nie policzę ceny jednej butelki bo przy próbie podzielenia tego przez 24 dostaję błąd #ARG!

yhy xD

czyli chcesz sobie to podzielić trzeba było napisać bardziej zrozumiale :stuck_out_tongue: Przynajmniej wg mnie xD

Ja bym skorzystał z czegoś takiego:

=ZAOKR(PRAWY(A3;ZNAJDŹ("-";A3;1)-1)/24;2)&"-"&ZAOKR(LEWY(A3;ZNAJDŹ("-";A3;1)-1)/24;2)

Dzięki działa :smiley: