Excel-formatowanie wrunkowe

Witam !

mam problem z formatowaniem warunkowym. Zrobiłem samo tworząca sie tabele uczniów i po wybraniu odpowiedznich przedmiotów i liczby osób. przypisałem te makra (bo było robione na makrach i troche w vba) do przycisku. I teraz mam problem jak zrobić żeby tam gdzie sie wpisuje oceny: 1,2,3,4,5,6 wyświetlały sie tylko one a jeżeli wpisze sie coś nie tak typu: 0 albo 120 to żeby zrobiła sie komórka czerwona w formatowaniu warunowym. Nie moge ustawić wiecej warunków w formatowaniu ;|

skorzystaj z formatowania warunkowego na podstawie formuły. Coś w stylu:

=LUB($A1<>1;$A1<>2;$A1<>3;$A1<>4;$A1<>5;$A1<>6)

A1 to adres pierwszej komórki w kolumnie, w której ma obowiązywać formatowanie warunkowe

Alternatywnie, możesz wykorzystać funkcję arkusza ‘Poprawność danych’, co pozwoli ograniczyć wartości wpisywane do komórki do z góry określonej listy. Wpisanie cokolwiek innego będzie skutkowało komunikatem błędu.

PS. Jakby z myślą o tobie pisane :smiley:

http://abc-excel.blogspot.com/2010/05/p … anych.html

a jeśli jeszce mam wartości nk i zw tam gdzie się wpisuje oceny ?? bo dla waqrtości liczbowych działa ale nie mogę utwaić tego dla warości liczbowych i dla sów nk i zw

No to ustaw kolejny warunek typu:

LUB($A1=“zw”;$A1=“nk”)

Chyba, że pytasz o ‘Poprawność danych’. To wtedy nie ‘wartości między’ a ‘wartości z listy’. Którą to listę, wartości dozwolonych przygotujesz sobie gdzieś na boczku, w osobnym arkuszu albo ukrytym zakresie. Egal.

ok wielkie dzięki :stuck_out_tongue: