Excel formula z podswietleniem

(Networker) #1

Witam, próbuje napisać w Excelu taki programik i nie mogę sobie poradzić z opcja podświetlania komórki gdy spelnione są odpowiednie warunki, zresztą cala formula mnie przerasta. Może opisze to dokladnie by było wiadomo o co mi chodzi.

Posiadam zbór 36 liczb z tego zbioru tworze 3 podzbiory po 12 liczb, a te 12 liczb każdego podzbioru odpowiada 3 kolorom np. żólty, czerwony i szary. Następnie wpisuje 6 liczb np. jako wynik jakiegoś losowania będzie ich n losowań. Teraz ten nowy zbiór wylosowanych liczb będzie podstawą do utworzenia tabeli, w której graficznie będzie przedstawione oczekiwanie na wystąpienie liczby z danych 3 podzbiorów.

Przykład wylosowano 32;30;28;4;20;2 - są to 3 żólte, 2 szare i 1 czerwona liczba. Tabela obrazowywala by oczekiwanie w taki sposób, że przy każdym wyniku losowania pokazywaly by się liczby odpowiadające ilości losowań bez wystąpienia (spelnienia warunku) odpowiednio1,2,3... a np. po 10 losowaniach komórka podświetala by się na jakiś kolor, do czasu az zostanie spelniony warunek wtedy wyświetla się liczba 0 i dalej od nowa ta sama procedura. Warunkiem było by np. nie zostala wylosowana 1 liczba szara, żólta, czerwona, nie zostaly wylosowane 2, 3 i 4 liczby szare itd. Razem było by 12 warunków do kazdego koloru po 4.

Nie wiem czy to dosyć jasno opisalem ale mysle ze po części tak. Wiem że jest to do zrobienia w Excelu ale nie wiem czy można to wykonać samymi funkcjami? Czy ktoś umial by mi pomóc z góry dziękuję za pomoc, jezeli jest to bardzo skomplikowane moglbym zaoferowac jakies wynagrodzenie.

(Misterdam) #2

Za pomocą samych funkcji to może okazać się bardzo zawiłe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby napisanie jakiegoś makra w vbs. To jest dobra stronka o excelu ___http://excel.vip.interia.pl___ !!

Ostrzeżenie:

W momencie kliknięcia na link załadowało

mi się 30 okienek reklamowych

Asterisk

(Maniooo666) #3

Witam,

Zobacz, może to się przyda:

http://excel.republika.pl/kurs/lekcja_14.htm

A mi ani jedno - Mozilla 1.7.3 bez żadnych Adblocków itp.. :smiley: