Excel i funkcja JEŻELI

Slychajcie ma maly problemik z ta szacowna funkcja a przekopalem troche neta by to rozwiazac.

Do rzeczy, w jedne z komorek mam taka wartosc = JEŻELI(LUB(C6=“zima”),“0,24”,“1,1”) i dajmy na to wynik tej formuły to 1,1 i chce ten wynik pomnożyć przez jakas inna wartość liczbowa w innej komorce to wyskakuje mi błąd ARG (czyli np =3* adres komorki z funkcją JEŻELI i tu mi wyskakuje błędzik ARG. Nie wiem czy to z powodu tekstu nie daje sie operowac na funkcji czy ki diabel :twisted: Bo przeciez zwraca ona wartości liczbowe w tej sutuacjia nie tekst?

Oczywiscie jest sposob by to recznie zrobic czytaj: kopiuj komorke z funkcja " JEŻELI" a później wklej specjalnie same wartosci w innej komorce - ale uwazam to za rozwiazanie za nie eleganckie :roll:

Moje pytanie czy idzie jakos z automatu, czytaj jakoś funkcja albo innym przesunąć lub wyłuskać samą wartosc liczbową czyli w tym przypadku 1,1 do innej komorki by móc na niej swobodnie operowac ?

Z gory dziekuje z pomoc!

Nie jeśli tylko jeżeli :PP i w ogóle po co to lub()? skoro i tak sprawdzasz jedną daną?

tak masz racje … z tym jeżeli, funkcja jest bardziej rozbudowana, pozwolilem sobie ją uproscic by zbytnio nie gmatwać a nawet uproszczona nie daje sie operowac na wyniku z funkcji JEZELI.

:arrow: margap nie wpisuj liczb w cudzysłowach !

Dzieki zapomnialem jeszcze o przecinku! Dziala