Excel - problem z filtrowaniem

Witam serdecznie.

Mam pewien problem z programem excel 2007. Otóż mam w nim utworzone 3 kolumny z danymi np. x, y, z. Kolumna x - to nazwa produktu, kolumna y - to parametry produktu, kolumna z - to cena produktu. No i chce aby nazwy produktów w kolumnie x były w kolejności alfabetycznej, więc zastosowałem opcję filtruj od a do z. No i napotkałem taki problem, bo nazwy produktów w kolumnie x są ułożone według alfabetu, ale wartości przypisane tym produktom w kolumnie y i z zostały na tej pozycji, na której były, w skutek czego pozmieniały mi się ceny produktów. A mają w bazie kilkaset produktów nie jestem w stanie zmieniać wszystkim produktom ceny i parametry. Jak zrobić aby po sortowaniu kolumny x pozostałe kolumny również się sortowały? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Czekam na odp.

Powinieneś zastosować sortowanie.

Zaznacz wszystkie dane w trzech kolumnach, bez nagłówków.

W menu wybierz Dane -Sortuj

Sortowanie ma być zaznaczone Rosnąco (czyli do a do z) wg nagłówka z kolumny x

Przy takim sortowaniu wszystkie wiersze (a nie tylko komórki z kolumny x) będą się sortować wg Twojego życzenia.

Pozdrawiam

Zrobiłem jak kazałeś jednak to dalej nie działa. Może ja przedstawię Ci na screenach o co mi chodzi. Więc po niżej jest lista piosenek.

yyyyn.jpg

Gdy posortuje alfabetycznie, dzieje się coś takiego:

yyyyn.jpg

No i teraz tak być nie może, gdyż “Dziękuje” to utwór Dody, a " Z ciszą pośród czterech ścian" to utwór Ani Wyszkoni. Mam nadzieję, że już wiecie o co mi chodzi.

Wkleiłeś dwa razy ten sam screen, ale do rzeczy…

Rozumiem, że Doda i Ania Wyszkoni przed sortowaniem były w dobrych wierszach i że w ogóle wiersze masz przed sortowaniem tak jak być powinny?

Zaznacz wszystkie dane, wiersze w kolumnach do sortowania. Pomiń nagłówki, tylko same wiersze które mają się ułożyć rosnąco.

Nie zaznaczaj Liczby porządkowej, po sortowaniu utwór A będzie 1, B 2 itd.

Wybierz Sortowanie - Rosnąco

Opcja “Nie ma wiersza nagłówka” powinna być w tym wypadku automatycznie zaznaczona w oknie sortowania.

Sortowanie wybierz wg kolumny X (kolumna z tytułami piosenek), czyli tytułów piosenek, ułożą się wg alfabetu od a do z.

Wszystkie zaznaczone dane będą się sortować zaznaczonymi wierszami.