Excell - usunięcie wartości spośród ciągu znaków

Cześć,

Mam taki problemik oto:

Zgrałem do Excella numery telefonów z kom firmowego, gdzie był wymagany numer zaczynający się od 0 (np: 0600-000-000). W arkuszu tego zera nie ma, jest niewidczone, ale jak przegrywam numery do kom, to 0 automatycznie się pojawia. Ponieważ tych numerów trochę jest, można powiedzieć że nierealnym jest spisanie tego ręcznie. No i teraz pytanie, w jaki sposób mogę przekopiować te numery aby tego 0 nie było na początku.

Dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie się tematem.

=PRAWY(A1;DŁ(A1)-1)

usuwa pierwszy znak w ciągu znaków

Super, dzięki za szybką odpowiedź.

A możesz jeszcze powiedzieć gdzie i jak to mam wpisać?:slight_smile:

I czy to jest dosłowny wpis czy za PRAWY mam coś podstawić?

No i pierwszy wiersz w spisie to pola tekstowe typu: Nazwisko, Imię, telefon kom, mail, itp…nie wiem czy to coś zmienia.

Hej,

PRAWY to nazwa formuły. Zamiast A1 wpisujesz stosowną kolumnę i wiersz - jeśli poszczególne są takie, jak piszesz, będzie wyglądać to tak:

=PRAWY(C2;DŁ(C2)-1)

Pozdrawiam,

Dimatheus

od siebie dodam że formułę kopiujesz przeciągając za prawy dolny róg komórki (adres komórki wpisujesz tylko dla pierwszej wartości)

Ale formułę wpisujemy w pole obok numeru, tak?

Zrobiłem i…ogólnie to działa, ale jak pisałem, 0 nie jest wyświetlane w arkuszu, co powoduje że formuła usuwa pierwszą literę numeru a nie samo 0.

Napiszę na przykładzie:

Numer wgrany na telefon: 0600-000-000

Numer wyświetlany w arkuszu: 600-000-000

Numer wyświetlany w arkuszu po uwzględnieniu formuły: 00-000-000

I tu zaczynają się schody;/

Jesteś pewien że to 0 tam rzeczywiście jest ? Sprawdź format komórki (zmień np na tekstowy) i sporawdź ew usuń dane z arkusza wrzuć jakiś przykładowy rekord i wstaw na forum jeśli pierwsze nie pomoże

Zmieniłem na tekstowy i faktycznie 0 nigdzie się nie pojawia.

Skąd w takim razie to 0 w książce telefonicznej?

Wszystkie kontakty sam wpisywałem w telefonie i 0 musiało być, bez tego nie dało się wykonać połączenia. Jak teraz przenoszę kontakty do nowego telefonu to 0 pojawia się z automatu.

Zagwostka:)

pewnie opcje formatowania :))

Przenosisz kontakty z telefonu na telefon ?? To nie będzie wina arkusza, sprawdź też czy nie masz czegoś w oprogramowaniu do importu czy czego to tam używasz.

Nie, z pliku Excella na telefon. Do arkusza było przez Nokia Suit, do telefonu przez aplikację Sony.

W ustawieniach nic nie ma, jest tylko żeby przenieść z pliku i tyla.

Robiłem też poprzez synchronizację z kontem mail ale to samo.

Myślałem jeszcze żeby sformatować kolumny na tekst, ale chwilowo nie mam tego jak sprawdzić.

Hej,

Rozumiem, że ostatecznie pliczek z kontaktami zapisujesz jako csv?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, csv

Hej,

A możesz wrzucić choć wycinek tej bazy w csv, na przykład umieszczając pliczek na serwerze hostującym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Trochę nie pamiętam jak się to robiło i gdzie ale wykombinuje jakoś wieczorkiem:)

Dodane 28.10.2013 (Pn) 12:52

Przepraszam Was, ale mam kłopoty z netem.

Jak się uporam, wrzucę wszystko na www o czym rozmawialiśmy.

Sorki za multipost