Exe, lnk - nic nie działa!

Witam, na poczatku informuje, ze jestem w zakresie komputerów zielona jak trawa na wiosne i niestety stało się - NIC NIE DZIAŁA. Ostatnio mój komputer troche spowolnił, więc postanowiałam go oczyścic - program regcleaner wydawał sie do tego w sam raz, tylko jak go czyściłam to tak po konkretach - efekt, na pulpicie wszystkie ikony zmieniły wygląd, każda ma rozszerzenie lnk lub exe, a przy próbie otworzenia pojawia sie komunikat “Z tym plikiem nie jest skojarzony program umożliwiajaćy wykonanie tej czynności. Skojarz odpowiedni program używając apletu Opcje Folderów w Panelu Sterowania”. Nie ma mozliwoscie przywrócenia systemu, bo nie można tego otworzyc - ogolne masakra, bo nawet Nero nie działa - mogłabym zgarać co nieco na płyte i przeinstalować system.

Moze ktos ma na tyle cierpliwosci, aby mi wytłumaczyc co mam zrobic, aby było jak dawiej - licze na Wasza pomoc!

Załatw sobie może jakiegoś linuxa liveCD - np. ubuntu 9.4 i za pomocą jego zgraj ważne pliki, potem format. Ewentualnie przywrócenie kopi rejestru z innego komputera.

Brzmi dla mnie tak samo tajemniczo, jak to co mam teraz w kompie:)

Naprawa uszkodzonych rozszerzeń, poczytaj i zastosuj

http://www.searchengines.pl/index.php?s … t&p=395643

jeśli Dr.Web Live Cd nic nie wykryje

tutaj

lub także bootowalny skaner Kaspersky

tutaj

UWAGA samo wyleczenie infekcji często nie jest możliwe

czytaj

info

to jeśli to nie jest infekcja powinien pomóc System Repair Engineer

pobierz

do celów naprawczych użyj z System Repair

RegCleaner robi kopię usuniętych wpisów rejestru , wystarczy uruchomić RegCleaner i przywrucić usunięte wpisy .

niby jak ma to zrobić skoro regcleaner to aplikacja typu EXE a jej nie pyra EXE

““florion”” nie chodzi o “EXE” ale o skruty do exe .

Wystarcz wejść do ““Program Files”” i uruchomić program lub zrobić nowy skrut .