EXPLORER.EXE a kodeki - błąd explorera przy odtw. filmu

Piszę tu, taki temat był w dziale “SPRAWDZONE PORADY” ale został usunięty chyba. Ja potrzebowałem wiedzieć dokładnie jak sobie z tym poradzić, a w tamtym temacie była różnica zdań…

problem był taki: filmy to są XviD z rozszerzeniem .avi. przy wchodzeniu do folderu z filmem wyskakiwał błąd EXPLORER.exe i jak wiadomo wyłączają się programy… a jeden z 3 plików z którymi miałem problem trwał 1:44 min. i wyświetlał się zielony pasek, mimo że rozmiar był normalny. tak samo było jak odtwarzałem przez odtwarzacz (niezależnie jaki). Była mowa o kodekach Ffdshow, ja miałem zainstalowane kodeki:

i to właśnie ostatni był prowodyrem kłopotu :-x odradzam instalacje tego kodeka i innych paczek (w tej sprawie proszę o opinie userów, którzy mieli podobne problemy)

BTW, zrobiłem to tak: po prostu na początku chciałem iść najprostszą drogą, więc zainstalowałem ffdshow. sprawdziłem: nie działa, więc usunąłem ten Codec Pack. przy deinstalacji spytał czy usunąć plik divxdec.ax czy jakoś tak, i kilka innych. Po wszystkim filmy odtwarzają się dobrze… w tamtym temacie pisano trochę inaczej: żeby WSZYSTKIE kodeki usunąć a zainstalować tylko ffdshow.

proszę o opinie, jeśli ktoś miał podobny problem, a także aby ktoś ocenił czy ten sposób nie poniesie ze sobą jakichś konsekwencji. z góry thx :slight_smile:

witaj!

miałam podobny problem…nie wiem jakim programem otwierasz pliki filmowe…ja uzywam allplayera i sub-edit playera…

wystraczyło zainstalowanie najnowszej wersji probramu i zestawu kodeków k-lite codec pack. u mnie pomogło.