Explorer.exe się wyłącza

(Maxordplayer) #1

explorer.exe wyłącza się. Prawdopodobnie to wina wirusa. Gdy zaloguję się do systemu, to explorer.exe włącza się i wyłącza parę razy aż w końcu wyłącza się całkowicie. Proszę pilnie o pomoc !!

(mikber18) #2

Podaj jeszcze log z ComboFix :arrow: INSTRUKCJA

(me@djohnsc) #3

Brak ikon na pulpicie. Naprawa explorer.exe

Loga nie sprawdzę bo się nie znam

(Maxordplayer) #4

Nie mogę zainstalować ComboFix'a, bo ostatnim razem jak go włączyłem, to usunął mi cały rejestr i nie mogłem włączyć Windows'a i musiałem zrobić reinstall.

-- Dodane 20.02.2009 (Pt) 15:51 --

Do me@djhonsc: ta instrukcja nie pomaga. Mam explorer.exe, więc nie muszę go naprawiać. To prawdopodobnie wirus wyłącza explorer.exe.

(Spandau) #5

Usuń te wpisy w HJT

Uruchom HijackThis - Do a system scan only - w oknie programu pokaże się log - zaznacz kratki przy podanych wpisach - klikasz Fix checked

Pobierz Malwarebytes' Anti-Malware przeskanuj wszystkie dyski usuń co znajdzie daj log na forum

(me@djohnsc) #6

Maxord

Najlepiej PO usunięciu wszystkich wirusów zrób to co jest podane w linku który podałem w poprzednim poście, ponieważ wirus mógł uszkodzić plik explorer.exe. Możesz nie mieć wirusów ale explorer.exe może nadal się wyłączać :wink:

(Maxordplayer) #7

wiem, wiem tylko podobno konsola naprawcza niszczy system dlatego nie chcę ryzykować :wink:

(me@djohnsc) #8

:^o :hahaha:

Pierwsze słyszę o takim czymś :stuck_out_tongue: Nic ta konsola nie zepsuje, jak wszystko zrobisz dobrze :lol:

(mareksolak) #9

Maxord , Jeżeli boisz się konsoli to przynamniej wywal śmieci z autostartu - zobacz ile masz tam pozycji

O4 - HKLM..\Run: :o 37 to ile ten komp startuje

w hijackthis > fix to co wskazał spandaupol , następnie

start > uruchom > msconfig > uruchamianie i odznacz wszystkie śmieci > zastosuj > restart

opróżnij (nie usuwaj!) foldery temp w lokalizacjach podanych przez spandaupol ,