Extremalne temperatury komputera

Witam

Przepraszam jeżeli założyłem temat w nie odpowiednim dziale lecz jestem nowy:).

Moj problem opisze krótko:moja grafika osiąga extremalną temperature gdyż po jej dotknięciu po 40 minutach gry można sie poparzyć,to samo jest z rdzeniem od procesora lecz jest o jakies 50% chłodniejszy a wiatrak na nim zamontowany w trakcie gry dostaje takich obrotów że chce wyskoczyć z obudowy:).Boje sie że moge coś uszkodzić/spalić a gwarancji niestety już nie posiadam na sprzet.Dodam że WSZYSTKIE kable w srodku obudowy są ukryte oraz zapięte rzepkami ze sobą aby cyrkulacja powietrza była jak najlepsza.

Grafika:GeForce GTX 560

Procesor:Inter Core 2 Quad

Płyta główna:Asus p5k

Zasilacz:Nie pamietam nazwy lecz wiem że ma on 600W

Płyta główna oraz grafika jest po wymianie pasty termo.

Proszę o szybkie odpowiedzi gdyż boje się korzystać z komputera jak jest w takim stanie…

Pozdrawiam

Podaj temperatury http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Podaj model zasilacza.

Tak jak wyżej + wyczyszczenie komputera z kurzu i wymiana pasty termoprzewodzacej nie zaszkodzi

Napisałem już że pasta wymieniona więc proszę czytać bardziej uważnie:)

Komputer jest czysty nie ma w srodku syfu,wszystko zostalo wyczyszczone do perfekcji:).

Temp. gdy komputer nic nie robi: http://w423.wrzuta.pl/obraz/1cU7lNudqU6/test1

Temp.Po 15 minutach gry: http://w423.wrzuta.pl/obraz/5Epcu3w8jZA/test2

Zasilacz to: Litepower 600W

Czekam na dalsze informacje:)

Hmmm temperatury raczej w normie. Co prawda ja po wymianie pasty mam na Q6600 w full stresie około 60 stopni ale te 7 więcej możesz sobie darować. Wentylator to samo - w stresie tylko 100 rpm więcej, jednak mój ma w stresie 2000 rpm a na luzie około 1200.

WestBro jak masz wpięty dysk twardy? Te 44-47 stopni też nie jest zbyt dobrą temperaturą…

Chciał bym kupić nowe chłodzenie na procesor które MUSI być naprawde ciche.Mogę prosić jakieś propozycje?

Dodane 29.01.2013 (Wt) 22:19

Hmmm myśle że dysk jest wpięty prawidłowo,mniej więcej 7 cm. od grafiki w standardowym położeniu.Dodam że obudową komputera na froncie od dołu i po bokach jest ciepła.

A i ostatnie pytanko:nie lepiej jest wyminić ten zasilacz na NeoTec Maximus 400w?

Jak nie masz dodatkowych wiatraków w obudowie przód tył to na pewno by się przydały. Samo spięcie przewodów wygląda że nie wystarcza. Masz podwyższone temperatury w spoczynku wszystkich podzespołów łącznie z dyskiem i dlatego podejrzenie że nie ma wystarczającej cyrkulacji na ten zestaw. Na próbę można zdjąć bok obudowy i zobaczyć temperatury w trakcie pracy kompa ale to nie zawsze daje lepsze rezultaty obniżenia temperatur. I raczej zastosowanie dodatkowych wiatraków powinno coś poprawić . Zostaje jeszcze kwestia jak były nałożone pasty, czy nie za dużo albo mało i tez by miało wpływ na takie temperatury.

Komputer posiada duży wiatrak z tylu obudowy oraz sredni na przodzie od dołu oby dwa wyciągają powietrze z komputera.A co do mojego pytania odnośnie zasilacza to warto:)?

Zasilacz Litepower 600W to jest marki Thermaltake - również niezłej. Tak więc moim zdaniem jest to zbędne wkładanie pieniędzy w nowy zasilacz.

Zasilacz NeoTec-a posiadam ze starego komputerka:).Ma on mniema że 4 miesiące wiec nie lepiej było by go podmienic?

Warto zmienić przedni wiatrak w taki sposób, aby wtłaczał do obudowy powietrze z przodu i jeśli masz tam zamontowany HDD, to będzie go chłodził.

Spróbuj sprawdzić temperatury innym programem, w programie hwmonitor mialem 90 Stopni na procku amd apu a10-5800 3.8 ghz co było nieprawdą , w rzeczywistości mialem 30 stopni w spoczynku a 50 stopni w stresie sprawdzane programem OCCT. Sprawdz temperatury w biosie lub inny programem.