F-Secure-wyskakujący wirus przy pliku, który jest bezpieczny

Witam,

Mam problem z antyvirusem F-Secure. Mam plik, którego jestem pewien, nie jest on szkodliwy, a mimo tego wyskakuje komunikat że w tym pliku jest virus.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć gdzie jest opcja (coś jak “lista zaufanych plików” , “wyjątek”) w tym AV, bym mógł korzystać z tego pliku?

Dzięki z góry.

Pozdrowienia.

Proszę nazwij wątek konkretnie (temat mówiący o zasadniczym problemie).

W przypadku zignorowania prośby, wątek zaliczy Śmietnik.

W wersji 2011 jak i chyba 2010

ustawienia> komputer> skanowanie w poszukiwaniu wirusów > otwórz listę elementów wykluczonych > obiekty i dodajesz

Zapomniałem dodać, mam wersję 2009 ! Przepraszam że to przeoczyłem :slight_smile:

a może jednak plik jest szkodliwy? podaj jego rozszerzenie i przeznaczenie, jeśli nie jesteś jego twórcą to skąd pewność że nie jest zainfekowany??

www.virustotal.com -tutaj przeskanuj ten plik, na tej stronie, po wybraniu pliku, serwis wrzuca go na serwer i skanuje wszystkimi slynnymi antywirusami

Jestem pewien że nie jest. Korzysta z niego wiele ludzi i nic nikomu się nie dzieje, poprostu trzeba go “odhaczyć” na antyvirze. Na starym komputerze też tak robiłem i nic nie było złego z tego. Wtedy miałem avasta teraz mam F-Secure i nie wiem gdzie to mogę “odhaczyć”. Rozszerzenie “exe” , mógłbyś mi pomóc ? Jeśli wiesz, to opisz mi dokładnie, bo nie mogę do tego dojść sam. Nie znam tego AV dość dobrze.

Pozdrawiam.

EDIT:

Znalazłem to sobie, dla szukających:

USTAWIENIA ZAAWANSOWANE > OCHRONA PRZED WIRUSAMI I SZPIEGAMI > WYKLUCZENIA > WYKLUCZ (OBIEKTY, PLIKI) [ZAZNACZYĆ] >DODAJ > WPISAĆ ŚCIEŻKĘ.