F1 przy włączaniu kompa

Złożyłem sobie dzisiaj świeżo kupiony komputerek :slight_smile: ale teraz przy włączaniu muszę wciskać f1 bo inaczej nie zastartuje.

Mój config

evga 650i ultra

e2160 (2.7ghz)

2x1gb ram a-data

Co mam zrobić?

A coś pisze?

Padnięta bateria, nie zaktualizowany bios nie widzący poprawnie proca i inne.

No pisze press f1 to continue (coś takiego) i press del to setup

Jak klikne f1 to wszystko pięknie śmiga

napisz dokładnie jaki brzmi komunikat a nie piszesz coś tam…

Ale nie ma żadnego komunikatu. Na samym dole ekranu pisze to co wyżej napisałem, a wyżej jest tak jak normalnie przy włączaniu. Aha. Przed pojawieniem się press f1…pisze press alt+f2 to run coś…nie pamiętam :?

zrób zdjęcie …

Niestety nie mam cyfrówki…:? zaraz zrestartuje i sobie na kartce zapisze

Wejdź do BIOS-a i sprawdź wszystkie ustawienia. Popraw to co się ewentualnie nie zgadza (łącznie z godziną i datą). Zatwierdź zmiany i wyjdź. Jeśli problem będzie się powtarzał to sprawdź baterię BIOS-a. Powinno pomóc. Jeśli nie to już trzeba będzie podejrzewać poważniejsze problemy.

Możliwe że nie masz podłączonej stacji dyskietek

Raczej musi coś pisać, jakiś błąd przed nawiasem

miałem ten sam problem. Sprawdź podłączenie napędów. Nowy zasilacz wszystko rozwiązał…

No niby wszystko jest ok. Możliwe że coś źle podpiąłem. Chyba dam go na serwis żeby mi go za 50 zł od nowa złożyli

Sprawdz czy masz RAID wyłaczony w BIOSIE. Ustaw na DISABLED.

zakładam że nie masz dyskietki bo to nowy komp więc sprawdź czy w biosie jest ona wyłączona tak samo posprawdzaj w opcjach biosu czy wszystkie napędy dobrze są podpięte i jak już tam jesteś (a nie ustawiłeś) to ustaw sobie First Boot na HDD :slight_smile: tak przy okazji :slight_smile:

zgadzam się z kolegą popatrz dobrze zanim wyłożysz 50 zł :slight_smile:

ja tak mialem ale nie pamietam co było przyczyna :

  1. jak źle zworki miałem w napedach i dyskach

  2. źle podczepione taśmy

pokombinuj… :slight_smile:

wejdź do biosa Standard CMOS Features i tam ustaw na No errors. I powinno śmigać :stuck_out_tongue:

Witam,

Miałem podobny problem po zainstalowaniu e2140.

Problem z rozwiązaniem opisany tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Pzdr

przypiąłem taśmę do fdd odwrotnie :mrgreen: przepiąłem i śmiga :slight_smile: