[f2k] Nie widać autora utworu na playliście

Witam,

otóż mam problem z programem foobar2000 - otóż bawiłem się ostatnio trochę wyglądam odtwarzacza. Wszystko jest dokładnie tak, jak chcę - oprócz jednej rzeczy. A mianowicie na playliście widać tylko tytuł piosenki bez informacji n/t autora. Przeszkadza to trochę, bo przyzwyczaiłem się (przy korzystaniu z Winampa/AIMPa) do widoku autor - tytuł. Wcześniej to było, tylko że coś gdzieś zmieniałem i teraz nie potrafię tego odkręcić.

Jakieś rady?

Pozdrawiam!

Kliknij prawym przyciskiem na belkę, gdzie masz ten tytuł, tam będą opcje, co ma być wyświetlane.

Tzn? Jak kliknę to mam menu, w Settings mogę edytować linijki szablonu, luzem jest sortowanie playlisty, grupowanie inne IMO nieprzydatne w tym problemie bzdety. Podejrzewam że właśnie tam w Settings jest coś przestawione, bo wycinałem tam kilka elementów i niestety nie pamiętam jak się skórka nazywa ani oryginału nie posiadam.

Track list:

$puts(item_text_color,0-0-0)

$if(%el_isplaying%,

$puts(item_text_color,255-255-255)

$gradientrect(0,0,%el_width%,%el_height%,58-59-61,83-85-88,verticle),)

$if(%el_selected%,

$gradientrect(0,0,%el_width%,%el_height%,72-119-155,100-137-170,,verticle),)

$drawtext(%title%,10,0,$sub(%el_width%,0),%el_height%,$get(item_text_color),vcenter end_ellipsis)

$drawtext(%length%,$sub(%el_width%,60),0,45,%el_height%,$get(item_text_color),right vcenter)

$font(Arial,16,bold)$ifequal(%rating%,5,$drawtext(*,8,5,,%el_height%,$get(tracknum_color),vcenter),)

//$if(%el_isplaying%,$font(Webdings,12,)$drawstring(4,28,-1,,,255-255-255,vcenter

Group header:

//--------------album art

$if(%el_isplaying%,

$puts(mid_y,$div(%el_height%,2))

$puts(indi_x,6)

$drawtriangle($get(indi_x),$add($get(mid_y),8),$get(indi_x),$sub($get(mid_y),8),$add($get(indi_x),12),$get(mid_y),$get(title_text_color),,aa)

,)


$puts(art_size,$sub(%el_height%,20))

$drawblurrect($get(art_margin_left),10,$get(art_size),$add($get(art_size),1),$get(title_text_color),1)

$drawstring(n/a,$get(art_margin_left),10,$get(art_size),$get(art_size),255-255-255,hcenter vcenter nowrap)

$imageabs($get(art_margin_left),10,$get(art_size),$get(art_size),%path%,artreader nokeepaspect)

$drawrect($get(art_margin_left),10,$get(art_size),$get(art_size),,255-255-255)


//---------------title format

$puts(title_margin_left,$add($add($get(art_margin_left),$get(art_size)),18))


$font(,11,bold)

$drawtext(%album%,$get(title_margin_left),0,$sub(%el_width%,150),$sub(%el_height%,16),$get(title_text_color),vcenter end_ellipsis)

$font(,10,)

$drawtext(%album artist%,$get(title_margin_left),0,$sub(%el_width%,150),$add(%el_height%,16),$get(title_text_color),vcenter end_ellipsis)


$font(Tahoma,8,)

$puts(count_text_width,$add($gettextwidth(%el_direct_item_count%),12))

$puts(count_text_x,$sub($sub(%el_width%,$get(count_text_width)),15))

$drawroundrect($get(count_text_x),$div($sub(%el_height%,20),2),$get(count_text_width),17,3,3,$get(title_text_color),,)

$drawtext(%el_direct_item_count%,$add($get(count_text_x),1),-2,$get(count_text_width),%el_height%,255-255-255,hcenter vcenter)

Per Second, Popup mam puste. Podejrzewam że to w tym pierwszym czegoś brakuje. Fakt, jest opcja “Reset” jednak gdy ją wybiorę cały skin się wykrzacza i trzeba wszystko robić od nowa (a tego właśnie chciałbym uniknąć)

A masz jakiś inny, niż standardowy / jedna z zainstalowanych przez foobara?

Takie coś powinieneś mieć, jeśli chodzi o standardowe ustawienia wyglądu.

EDIT:

A, nie doczytałem, widzę coś zmieniłeś. W sumie trudno teraz coś odkręcić, sama nazwa skina byłaby przydatna.

W sumie tak grzebiąc natknąłem się na nazwę skórki - MonoLite by ~fanco86. Nazwa pliku przecież sugeruje, jak to się nazywa :stuck_out_tongue:

Pousuwałem sobie te nagłówki z nazwą albumu, przesunąłem wszystko tak, aby nazwa była przy lewej krawędzi, a nie przesunięta.

f2k.PNG

Screen stary, ale tak to wygląda :wink: Nie sugerować się nazwą, bo inne utwory mam otagowane ładnie :smiley:

Tak więc - jest może jakaś prosta metoda, by tylko przywrócić to, co chcę czy będę musiał od nowa wszystko kasować :)?

http://zapodaj.net/b1984d341423.jpg.html

U mnie wygląda tak ten skin, o takie coś Ci chodziło?

Tak wygląda standardowa skórka. Ja sobie wyciąłem to pole z okładką bo wg. mnie szpeci strasznie, oraz przesunąłem lewej krawędzi tytuł i usunąłem ten “|”.

f2k_1.PNG

Jest tak jak na pierwszym utworze a chciałbym by było tak jak pokazałem to na drugim utworze (wymusiłem to sztucznie zmieniając niego tag). Strzelam, że gdzieś to jest w tych polach, które skopiowałem kilka postów wcześniej, tylko że nie wiem który wpis dodać, żeby wszystko się nie wykrzaczyło, ale tytuł się ujawnił :slight_smile:

To wrzucę może te linie kodu:

TrackList:

$puts(item_text_color,0-0-0)

$puts(tracknum_color,90-90-90)


$if(%el_isplaying%,

$puts(item_text_color,255-255-255)

$puts(tracknum_color,255-255-255)

$gradientrect(0,0,%el_width%,%el_height%,58-59-61,83-85-88,verticle),)

$if(%el_selected%,

$puts(item_text_color,255-255-255)

$puts(tracknum_color,255-255-255)

$gradientrect(0,0,%el_width%,%el_height%,72-119-155,100-137-170,,verticle),)


$drawrect(78,5,1,$sub(%el_height%,10),$get(tracknum_color)-100,$get(tracknum_color)-100)


$drawtext(%tracknumber%,41,0,40,%el_height%,$get(tracknum_color),hcenter vcenter)

$drawtext(%title%,90,0,$sub(%el_width%,100),%el_height%,$get(item_text_color),vcenter end_ellipsis)

$drawtext(%length%,$sub(%el_width%,60),0,45,%el_height%,$get(item_text_color),right vcenter)


$font(Arial,16,bold)$ifequal(%rating%,5,$drawtext(*,8,5,,%el_height%,$get(tracknum_color),vcenter),)


//$if(%el_isplaying%,$font(Webdings,12,)$drawstring(4,28,-1,,,255-255-255,vcenter),)

Group header:

$puts(title_text_color,30-30-30)

$puts(art_margin_left,$if(%el_isplaying%,24,12))


$drawrect(0,0,%el_width%,%el_height%,230-230-230,)

$gradientrect(0,$sub(%el_height%,10),%el_width%,10,230-230-230,210-210-210,verticle)

$drawrect(0,$sub(%el_height%,1),%el_width%,1,180-180-180,180-180-180)

$drawrect(0,0,%el_width%,1,255-255-255,255-255-255)


//--------------album art

$if(%el_isplaying%,

$puts(mid_y,$div(%el_height%,2))

$puts(indi_x,6)

$drawtriangle($get(indi_x),$add($get(mid_y),8),$get(indi_x),$sub($get(mid_y),8),$add($get(indi_x),12),$get(mid_y),$get(title_text_color),,aa)

,)


$puts(art_size,$sub(%el_height%,20))

$drawblurrect($get(art_margin_left),10,$get(art_size),$add($get(art_size),1),$get(title_text_color),1)

$drawstring(n/a,$get(art_margin_left),10,$get(art_size),$get(art_size),255-255-255,hcenter vcenter nowrap)

$imageabs($get(art_margin_left),10,$get(art_size),$get(art_size),%path%,artreader nokeepaspect)

$drawrect($get(art_margin_left),10,$get(art_size),$get(art_size),,255-255-255)


//---------------title format

$puts(title_margin_left,$add($add($get(art_margin_left),$get(art_size)),18))


$font(,11,bold)

$drawtext(%album%,$get(title_margin_left),0,$sub(%el_width%,150),$sub(%el_height%,16),$get(title_text_color),vcenter end_ellipsis)

$font(,10,)

$drawtext(%album artist%,$get(title_margin_left),0,$sub(%el_width%,150),$add(%el_height%,16),$get(title_text_color),vcenter end_ellipsis)


$font(Tahoma,8,)

$puts(count_text_width,$add($gettextwidth(%el_direct_item_count%),12))

$puts(count_text_x,$sub($sub(%el_width%,$get(count_text_width)),15))

$drawroundrect($get(count_text_x),$div($sub(%el_height%,20),2),$get(count_text_width),17,3,3,$get(title_text_color),,)

$drawtext(%el_direct_item_count%,$add($get(count_text_x),1),-2,$get(count_text_width),%el_height%,255-255-255,hcenter vcenter)

Z tego co widzę to ten wprowadza numer nagrania, nazwy wykonawcy nigdzie nie widzę :stuck_out_tongue: Teraz dochodzę do wniosku, może w ogóle tutaj nie było wykonawcy i trzeba go z innej skórki wyciągnąć “na własną rękę”? Tylko nie wiem za bardzo z której strony to ugryźć.