Fabryczna wada nagrywarki?

(Mk13) #1

3 miesiące temu kupiłem nagrywarke DVD Lite-on SHW-16HS5 i wszystko sie nagrywa dobrze (CD, DVD) ale jak nagram płyte CD z prędkością 8x to płyta w ogóle sie nie da odczytać. Poprostu jest to niemożliwe. Załączam zdjęcie. Nagrywam na płytach DATEX ale jak miałem LG i te same płyty to wszystko szło dobrze.

(Michal Kolatek) #2

Pewnie popsuł się mechanizm do lasera miałem to samo, nagrywarka chrobocze podczas zapisu/odczytu, czy da się nagrywać na większych prędkościach.

(Mk13) #3

Da sie i bez problemu nagrywa na wyższych prędkościach, 8x DVD też. Nic nie robie na kompie podczas nagrywania.

(Siekiera1987) #4

jak na mój gust to wada fabryczna , liteony są wadliwe ( sam mogłem sie o tym przekonać , choć to nie jedyny przykład jaki mozna wymienić )

Moim zdaniem powineś pójśc z tym do sklepu gdzie ją kupiłes i poprostu wymienić . Sam nic nie zdziałasz , takze nie ma sensu nie denerwować i tracić czasu na szarpanie sie z tym sprzętem

(zciwo) #5

miałem tak podobnie,ale ze starszym liteonem. Zmieniłem bios nagrywarki i niestety format dysku, pomogło :stuck_out_tongue: Strasznie nierówno nagrywarka chodziła.

(Danielm86) #6

pewnie ktś ci wcisnął ten szajs

(Michal Kolatek) #7

To że jedna jest popsuta popsuta to nie oznacza że wszystkie to szajs wymienią na nową sprawną i już, mam identyczną i według mnie jest b. dobra.

Czy masz taką nagrywarke, czy sugerujesz się że kolega kolegi powiedział Twojemu koledze, który przeczytał gdzieś tam że jest bee.

(McDracullo) #8

wczoraj nabyłem ten sam niby szajs i jakoś chodzi dobrze. Żadnych problemów.

(Mk13) #9

Nagrałem DeepBurnerem, Linuxem i to samo... ale te dzisiejsze nagrywarki to syf... odsyłam ją do producenta.

(matisto) #10

Niedawno miałem z nią styczność (pozyczyłem od kolegi w celu zwolnienia miejsca na dysku) nagrywałem predkością 8x, 10% izawieszało sie ( 3 płytki do kosza ) tylko jedną nagrało poprawnie.

:lol:

(Edgarmks) #11

No to Panowie chyba macie pecha :] ja mam juz tą nagrywarke od pół roku i wszystko jest ok ;]

(Danielm86) #12

do czasu. Pisałem już w którymś poście o tej firmie. Nie będę się powtarzał :roll:

(Michal Kolatek) #13

Pewnie ktoś chciał by konkrety bo że badziew to można powiedzieć o wszystkim jak np o AsRocku DualSata2 wszyscy Asrock uuuu złe szatan, i nic nie czytali, nie używali, a więdzą że zła. Ja kupiłem tego LiteOna ok. 8 miesięcy temu i wypala na każdej prędkość, nie zepsuła żadnej płyty.

(Danielm86) #14

no to rzeczywiście gratuluję miałeś szczęście.

a ja mam swoją LG 52x24x52 3,5 roku. I nadal chodzi idealnie bez serwisowania :lol:

(Mk13) #15

Sprawa rozwiązana.

Dziś nabyłem sobie płytki Verbatim CD-R 700MB i nagrałem z prędkością 8x film. Nagrało sie, użyłem programu Nero CD-DVD Speed i wybrałem funkcje scandisk. 100% poprawności. A sprawność płyty wynosiła 99%. To chyba dobrze? Potem wybrałem płytke Magic 700MB (50gr) i nawet ona nagrała AudioCD z prędkością 8x i dało sie odtwarzać bez problemu przez wieże. Jednym słowem Datexy są do kitu... (przynajmniej w pewnym stopniu)

(pysiu) #16

nie zwalaj winy na płyty jakoś na LG nie ma problemu z tymi plytami :wink:

(Michal Kolatek) #17

Z płytami to jest różnie jak sie kupi w hipermarkecie paczke po 100 sztuk to z doświadczenia wiem że 10-15 ląduje w koszu nie zależnie od nagrywarki. Teraz nie oszczędam na nośnikach i kupuje markowe w sklepach komputerowych (czasem tańsze) i nic się nie marnuje.

(Mk13) #18

Potwierdzam.

Ja też nie miałem z nimi problemu na LG, ale płyta jest dla nagrywarki a nie nagrywarka na płyty. Z resztą cena wskazuje na jakość - Datex 60gr a Verbatim 90gr i jest trwalsza bo ma lepszą wartswę ochronną. To samo z DVD.