Facebook !Uwaga!

Cześć chciałbym ostrzec przed linkiem krążącym na facebooku,na czacie pisze do nas jakaś osoba czy chcemy zobaczyć filmik ośmieszający nas.

Na stronie wchodzimy w " YouTube"<— pokazuje nam to logo w lewym górnym rogu strony, a w tytule jest napisane nasze imię i nazwisko pod spodem są nasi znajomi którzy krytykują film zamiast nagrania jest napis informujący nas o braku program którym ma być niby “Adobe - Flash Player” ale razem z nim pobierany jest virus zwany Malware.

na zdjęciu jest pokazana forma w jakiej dostajemy link:

http://m.onet.pl/_m/807fb26c6cac8b82358 … ,62,37.jpg

Dodane 26.07.2011 (Wt) 2:02

ja sie dałem wrobić :frowning:

chciałbym jeszcze wyjaśnić ze ta osoba która do nas pisze niema bladego pojęcia co sie dzieje.

Podobno jest to anglik który włamuje sie na cudze konta .nikt pewnie się nie dowie kto to robi :smiley:

Jest jedna podstawowa zasada. NIGDY nie otwieraj linków od nieznajomych oraz serwisów, których nie znasz.

My to wiemy, ale ludzie ktorzy nieznaja tematu otworzą to jak i wiekszość dziewczyn.

Teraz Przysłowie “Ciekawość to pierwszy stopień do piekła” Nabiera Nowego Znaczenia :slight_smile:

Hahaha @prz3m3k84 zmartwię Cię, problem w tym że ten koleś podszywa się pod naszych znajomych ;] Ja zostałem “zaatakowany” wczoraj około 19 i miałem z tego ubaw ^^

Napisała do mnie dziewczyna, która w ogóle nie zna angielskiego, już podejrzewałem że coś się święci, koleś podał link do adresu IP, a nie strony co samo w sobie było już dziwne, i zapaliła mi się czerwona lampka, kiedy zacząłem do niego pisać po polsku, zniknął :smiley:

Po otworzeniu stronki w sandboxie pokazała mi się identyczna podróbka Youtuba, kilka rzeczy które mnie rozniosło :

  • znajomi którzy “skomentowali” film są na wakacjach, 2 z 3 którzy komentowali są bez neta :smiley:

  • powalająca liczba wyświetleń, chyba z 200.000 :smiley:

  • filmiki po prawej stronie były nieco przestarzałe

  • gdy pobrałem “instalkę” rozbroiła mnie jej ikonka, taką ikonkę widziałem ostatnio z 3 czy 4 wersje wcześniej

Nie jestem pewien, ale flash nawet 6? jest zdolny do odtwarzania najnowszych filmików, jeśli by była opcja żeby się zaktualizował, to pewnie jest to o wiele ładniejszy ekranik (np. smutna czerwona buźka w kształcie prostokąta z zaokrąglonymi kątami, na szarym pasiastym tle)

  • Flash zawsze aktualizuje się sam, o ile nie wywalimy tego update-era z autostartu

  • Flash jak każde szanujące się oprogramowanie przekieruje nas na stronę producenta w celu aktualizacji i nie otworzy nam bezpośrednio pliku rzekomej instalki

widzicie ale ja zobaczylem że coś jest nie tak i ściągnąłem ten program już nigdy tego niezrobie :slight_smile:

Think different - open strange links.

http://m.onet.pl/_m/56ff36e7edcc938439c … ,62,37.jpg

Dodane 26.07.2011 (Wt) 11:08

gościu próbował 2 raz hahaha pogadałem sobie z nim

Czesc Wam.

Odnosnie tego tematu ;-/

Wszyscy moi znajomi mowia po angielsku, wszyscy maja dostep do neta, no i niestety ale dalem sie nabrac na to. Wiem ze komp jest teraz zawirusowany (ten z ktorego pisze) i zaraz zabieram sie za formata. Chyba ze macie jakas lepsza propozycje w stylu skanowanie online, choc nie za duzo jest juz dostepnego softa, moze zna ktos, cos? Wirus spowodowal restart kompa 2x, wywalil avasta i podejrzewam ze mogl byc zainstalowany keylogger bo w miare duzo pojawilo sie nowych procesow. Nie prosze o pomoc, tylko o informacje moze ktos wie cos wiecej w tym temacie.

Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY WIRUSÓWP

Podaj logi z OTL.Format zbędny.

Hmm a juz mialem plytke przygotowana. Ku przestrodze innych. To jest log z antywira

Zainfekowanych procesów w pamięci: 7

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 7

Zainfekowanych wartości rejestru: 11

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 3

Zainfekowanych folderów: 1

Zainfekowanych plików: 48

Hmm otl-a chcesz pelnego, czy normalnego?