Facebook vs nk

Siema xD

Jaki jest wasz wybór portalu społecznościowego? Ja osobiście wybrałem fb. Nie jest napakowany pierdołami jak nk. i ma więcej fajniejszych możliwości.

A wy jaki serwis lubicie?

Żaden. Cenię swoją prywatność bo jest dla mnie bardzo ważna. Wiele lat żyłem bez “portali społecznościowych” i znajomych z tego powodu mi nie ubywało.

Witam.

Nie będę się określał co do wyboru. Facebooka nie znam. N-k przemieniła się w targowisko próżności i chyba szczyt popularności tego portalu już minął. Trend jest widoczny - sporo ludzi wstawia “focię” “Jestem na Facebooku”. Atrakcyjność ludzi poszła w ilość, a nie jakość. Lepiej mieć jedno sensowne zdjęcie niż 350 na tle przetworów owocowych w piwnicy albo na balkonie …

Ja częściej korzystam z naszej-klasy. Dlaczego? Dlatego, że tam (jeszcze) istnieje coś takiego jak szkoły i klasy i może pełnić funkcję klasowej platformy kontaktowej (poniekąd w tym celu ten portal został stworzony).

nk. Ten portal ma/miał cel odnaleźć znajomych po latach. I dobrze to jest ‘‘posegregowane’’ klasami. A facebook. Cóż, nigdy nie ciągnęło do tego szmirowatego portalu.

druga klasa to takie coś jak ściąganie? pinezki, wrzucanie fotek, klasy? tak? no masz rację, szmirowata jest nk. ja korzystam i z jednego i z drugiego. ale oba maja swoje minusy. nk wiecej, chociazby szybkosc aplikacji. malo uzytkownikow a chodzi jak zolw po pustyni bez deka wody.

Bybelou , a co to takiego. Mam odchudzoną wersję nk. Wygląda jak ta na początku. A Facebook? Żenada. Po prostu nie chcę lgnąć w ten ■■■■. Wystarczy nk.

Facebook to dziadówa, założyłem z ciekawości, i chyba będę usuwał konto - muszę tylko poszukać jakieś instrukcji, jak w 100% wywalić konto :slight_smile:

nk lepsze, służy mi jedynie do kontaktu ze znajomymi :slight_smile: Żadnych eurogąbek albo innych kasożernych ■■■■■ół/

Jedyne wyjście to chyba pisać do administracji z prośbą o usunięcie konta z bazy :slight_smile: Osobiście wolę Facebooka, pomimo że na początku ciężko go ogarnąć, moim zdaniem jest tam więcej normalnych ludzi i służy mi również jako serwis informacyjny coś na zasadzie RSS, na NK nawet jeśli różne serwisy mają swoje konta to nie wyobrażam sobie korzystania z NK w tym samym celu.

@cedar

Ktoś Ci każe podawać prawdziwe dane? Do tego do czego ja wykorzystuje Facebook czy Blip nie podaję prawdziwych danych osobowych, bo moi znajomi i tak wiedzą kim jestem :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal , Ale po co mam podawać jakiekolwiek dane? Te “portale” nie są mi (i wielu moim znajomym) do niczego potrzebne. Odszukiwać starych (zapomnianych) znajomych nie muszę a z obecnymi mam kontakt za pomocą np. telefonu, maila, GG i “w realu” i nie potrzebuje pośrednictwa jakiegoś śmiesznego portaliku. Nie poddaje się pędowi do tych “wynalazków”, śmieszy mnie wciskanie dostępu do tych stronek na prawie każdym portalu ogólnym i tematycznym, gadżety społecznościowe w prawie każdym obecnie dostępnym telefonie komórkowym.

Na mnie bezpośrednio (pośrednio na pewno coś im wpadnie) te portale nie zarobią nawet pół grosza, a wiadomo, że im chodzi tylko o to aby d o nich kasa płynęła szerokim strumieniem i dlatego wmawiają nam, że bez nich już nie możemy żyć.

Kto nie może ten nie może, ja tam mogę żyć bez tych portali :slight_smile:

Pozdrawiam!

jacyś zacofanie jesteście muszę powiedzieć… jak można nie mieć facebook?? jest bardziej użyteczne od nk. gdzie się teraz zrobiło dziadostwo jakieś gąbki i inne pierdoły jakieś ‘super zdjęcie’ mało użyteczne…nowicjusz może się nie połapać na fb oco kaman bo trochę menu jest mało intuicyjne. FB jest bardziej dla ludzi komunikatywnych a nk raczej aby się pokazać…

Co takiego świetnego w facebook’u?

Spokój i więcej normalnych ludzi? Bardzo też mi się podoba brak podglądu nowych zdjęć obcych mi ludzi z całej Polski i świata. Wiem, że to można zablokować AdBlockiem lub czymś innym ale to nie to samo, jeśli będę korzystał z innego niż własny komputer lub innej przeglądarki, to i tak będę miał ten podgląd i jest to lekko niewygodne - blokowanie na każdej z możliwych przeglądarek. No i ogólny porządek na stronie głównej, w przeciwieństwie do NK :slight_smile:

Pozdrawiam!

kurde nie róbcie z tego jakiegoś wielkiego halo i zażartej dyskusji! jest to temacik do dyskusji dla tych co mieli styczność z fb i nk a nie tylko z jednym z nich… To nie ma być bitwa typu android czy apple… trochę luzu…

Wiem, mam i to i to :wink: Facebook służy mi za taki trochę a’la RSS… :wink:

Ja zapomniałem dodać, że tego typu serwisy służą mi również jako kontakt ze znajomymi w Polsce, z którymi nie mam jak się spotkać na żywo w Holandii, przynajmniej do czasu kolejnego urlopu, natomiast nie każdy korzysta na bieżąco z gg :slight_smile: Często jak przyjeżdżam do Polski to w kilka dni muszę nadrabiać zaległości, a często dzięki tym portalom, jestem prawie na bieżąco, z tym co słychać u znajomych i na przykład nie jestem zaskoczony tym, że się ktoś się pobrał :slight_smile:

Pozdrawiam!