"Fajkowanie" plików w programie Defraggler

(Aneta955) #1

Było to moje pierwsze użycie tej aplikacji i boję się że popełniłem jakiś poważny błąd :frowning: ponieważ gdy zakończył analizę to ja zamiast kliknąć to ja jeszcze przed tym kliknąłem na "zobacz pliki" ukazała się zakładka i BOJĘ SIĘ ŻE TAM NIE POTRZEBNIE "zafajkowałem" wszystkie pliki !!

I TERAZ PROSZĘ [-o<

(djkamil09061991) #2

Nie był to żaden błąd, a ten plik ci ciągle wyskakuje ponieważ jest to plik wymiany i ciągle podlega fragmentacji

(Aneta955) #3

:smiley: :smiley: Czyli te pliczki które wyskakują po analizie w MOŻNA/POWINNO SIĘ FAJKOWAĆ?

(Cedar) #4

To są dwa różne sposoby defragmentacji, które robią to w różny sposób i efekt końcowy jest inny.

Mam przypuszczenie (to moje prywatne odczucie, nie wczytywałem się w dokumentacje programu) , że sposób z zaznaczaniem plików (tak jak to Ty zrobiłeś) robi to trochę mniej korzystnie dla efektu końcowego ale szybciej - tylko defragmentuje pliku nie układając ich na dysku w uporządkowany sposób. Natomiast defragmentacja bez zaznaczania plików układa te pliki na dysku oraz defragmentuje (proces trwa dłużej)

A teraz do Ciebie pytanko - dlaczego jesteś taki przerażony? Nic strasznego się nie stało. Nic nie popsułeś, nic się nie uszkodziło.

Proponuję abyś przeprowadził analizę jeszcze raz i włączył defragmentacje w pierwszej zakładce bez zaznaczania tych plików.

MobilnyZiomek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Johny) #6

Nic się nie stało,tam zaznacza się pliki,jesli z jakiegoś powodu zależy ci na ich szybkiej defragmentacji,gorzej,jeśli to byłby program do zarządzania partycjami dyskowymi,tam nierozważna obsługa może skończyć się utratą danych