Fake z e-mula robi kaszane na kompie

Czesc wszystkim!

Mam problem: sciagnalem ostatnio film z e-mule, ktory sie nie otwiera (mimo ze mam wszystkie kodeki), bruzdzi w komputerze i w dodatku nie da sie wykasowac z dysku. Kazalem firewall-owi dac osiolkowi wolna reke - moze to blad, ale juz za pozno. Komunikat po probie skasowania pliku brzmi: “Nie mozna usunac pliku, gdyz jest uzywany przez inna osobe lub program. Zamknij wszystkie programy ktore moga uzywac tego programu i sprobuj ponownie.”. Zamykam wszystko i nic. Po odinstalowaniu e-mula - tez nic. Ostatnia deska ratunku: reinstalacja systemu - tez nie pomaga. Plik nadal broni sie przed skasowaniem.

Mysle, ze to moze byc jakis zakonspirowany program nasluchowy albo cos w tym stylu, bo powoduje zawieszanie sie e-mula i w ogole calego kompa (gdy e-mule jest wlaczony). Skanery nie wykrywaja zadnego wirusa ani nic. Chce sie pozbyc tego pliku. Pomoglby pewnie format partycji do przechowywania danych, ale nie chce stosowac az tak drastycznych metod. Kto wie, nich doradzi - jak obejsc warningi i skasowac niechciany plik? Moj system: XP Home.

Dziekuje z gory. Marek

To wyłącz Emule bo to on uzywa plik. Udostępniasz go.

Albo w trybie awaryjnym albo w Dosie. Musi pomóc 8)

czasem i w awaryjnym plik może sie [bronić] spróbować zmienić [rozszerzenie] pliku przed póbą skasowania

Mój komputer/narzędzia/opcje folderów/widok/- odznaczyć ukrywanie rozszerzeń plików

Pozbędziesz się go za pomocą programu Copylock

to usunie wszytko a jak sie odnowi jak to czasm bywa to znaczy ze wir albo inny spy

Wylaczanie e-mule’a nic nie dawalo a rozszerzenia ani nazwy pliku nie mozna bylo zmienic, ale CopyLock pomogl. Dzieki, Damian. M