Fale na monitorze

napisalem o tym kiedys topica… ale sebasian szaniawki go zakmnal i nikt nie odpowiedzial… no wiec na wyswietlaczu monitora pojawiaja sie male fale. na poczatku pracy komputera sa one tylko na dole monitora ale z czasem pojawiaja sie na calym wyswietlaczu. czy moze to bys spowodowane?

Jaki to typ monitora (CRT, LCD - jeśli tak to na jakiej matrycy). Słowem - więcej danych…

A czy przypadkiem w pobliżu monitora nie znajdują się głośniki?

hmmm zebym to ja jeszcze wiedzial ^^ gdzie te informacje mozna znalezc? :stuck_out_tongue: wiem jedno nie jest plaski :smiley: i 17 cali… a co do tych glosnikow to nie bardzo… glosniki od wiezy stoja na podlodze (niedaleko monitora ale monitor na biurku :P) od paru lat i nigdy nie bylo podobnych problemow

Ja na swoim monitorze miałem coś takiego 2 razy.

Po całym ekranie przesuwały się takie fale, a później nawet obraz się chował, tak że zajmował 1/3 ekranu, a na pozostałej części był czarny ekran.

Okazało sie, że na płycie głównej w monitorze powstały jakieś szczeliny i elektryk to zalutował i było po problemie - coś takiego właśnie mówił ten gość, koszt naprawy 50 zł

Nie pozostaje Ci nic innego jak oddanie monitora do naprawy.

Jaka firma monitora

Ile go masz

Jakie masz stery do grafy - uaktualnij na nowsze

Sprawdz ustawienia odswiezania i ustaw na jak najwieksza wartosc -> opcja “ukryj opcje ktorych monitor nie moze obsluzyc” (albo jakos tak) powinno byc wlaczone !

Jezeli to nie pomoze zobacz czy w poblizu monitora nie ma jakichs silnych magnesow czy czegos podobnego, a jak to nie pomorze ->> idz do serwisu, ew. kup nowy monitor :stuck_out_tongue:

Może ustaw częstotliwość odświeżania ekranu na większą? :oops:

TaOs jest to monitor siemensa, mam go od lipca 2004, stery - omega 2. cos tam :stuck_out_tongue: (najnowsze jak na razie na podstawie catalyst 5.9) a z tym odswiezaniem to poprobuje

sprawdz kabel łączący grafe i monit! :wink:

hmm no jak SImens to powinien wytrzymac wiec raczej to nie wina monitora… Omegi nie byly na bazie Catalystow :stuck_out_tongue: Omegi sa do Nvidii, a C. do ATI.

Ja osobiscie stawiam na to odswiezanie, sproboj jeszcze wgrac orygnalne forcewary nvidii moze sie cos poprawi

na omegadrivers.net sa sterowniki do ATI i NVidii… jednak czasem wiem co mowie… :stuck_out_tongue: i ja mam radeona9200se

poprostu sie nie zrozumielismy :slight_smile:

Omegi to nazwy sterow do Nvidii (oto mi chodzilo) a tobie chodzilo o nazwe strony :stuck_out_tongue:

Jak masz radka to bierz najnowsze do ATI albo poszukaj na http://www.guru3d.com modyfikowanych

Mozliwe ze jak masz telefon bezprzewodowy blikso albo komorke :roll:

U mojego kumpla winą był UPS postawiony za blisko monitora…

Tez to mialem obraz byl na 1/3 dolnej ekranu ,komp jak troche pochodzil z 10 minut to byl spokoj ale z czasem to trwalo do godziny zanim obraz byl na calym ekranie, czasem pomoglo jak go z gory troche przywalilem :smiley: . w koncu poszedelm z monitorkiem do serwisu przelutowali cos i to naprawili :slight_smile: koszt nie duzy 30 zl, mysle ze to chyba to samo

:arrow: zimne luty 8)