Fale na monitorze

(Igorenek) #1

napisalem o tym kiedys topica... ale sebasian szaniawki go zakmnal i nikt nie odpowiedzial.. no wiec na wyswietlaczu monitora pojawiaja sie male fale. na poczatku pracy komputera sa one tylko na dole monitora ale z czasem pojawiaja sie na calym wyswietlaczu. czy moze to bys spowodowane?

(Zx) #2

Jaki to typ monitora (CRT, LCD - jeśli tak to na jakiej matrycy). Słowem - więcej danych...

(system) #3

A czy przypadkiem w pobliżu monitora nie znajdują się głośniki?

(Igorenek) #4

hmmm zebym to ja jeszcze wiedzial ^^ gdzie te informacje mozna znalezc? :stuck_out_tongue: wiem jedno nie jest plaski :smiley: i 17 cali... a co do tych glosnikow to nie bardzo.. glosniki od wiezy stoja na podlodze (niedaleko monitora ale monitor na biurku :P) od paru lat i nigdy nie bylo podobnych problemow

(Elcupra) #5

Ja na swoim monitorze miałem coś takiego 2 razy.

Po całym ekranie przesuwały się takie fale, a później nawet obraz się chował, tak że zajmował 1/3 ekranu, a na pozostałej części był czarny ekran.

Okazało sie, że na płycie głównej w monitorze powstały jakieś szczeliny i elektryk to zalutował i było po problemie - coś takiego właśnie mówił ten gość, koszt naprawy 50 zł

Nie pozostaje Ci nic innego jak oddanie monitora do naprawy.

(Dod) #6

Jaka firma monitora

Ile go masz

Jakie masz stery do grafy - uaktualnij na nowsze

Sprawdz ustawienia odswiezania i ustaw na jak najwieksza wartosc -> opcja "ukryj opcje ktorych monitor nie moze obsluzyc" (albo jakos tak) powinno byc wlaczone !

Jezeli to nie pomoze zobacz czy w poblizu monitora nie ma jakichs silnych magnesow czy czegos podobnego, a jak to nie pomorze ->> idz do serwisu, ew. kup nowy monitor :stuck_out_tongue:

(Ford Fokus) #7

Może ustaw częstotliwość odświeżania ekranu na większą? :oops:

(Igorenek) #8

TaOs jest to monitor siemensa, mam go od lipca 2004, stery - omega 2. cos tam :stuck_out_tongue: (najnowsze jak na razie na podstawie catalyst 5.9) a z tym odswiezaniem to poprobuje

(:: MARIO ::) #9

sprawdz kabel łączący grafe i monit! :wink:

(Dod) #10

hmm no jak SImens to powinien wytrzymac wiec raczej to nie wina monitora... Omegi nie byly na bazie Catalystow :stuck_out_tongue: Omegi sa do Nvidii, a C. do ATI.

Ja osobiscie stawiam na to odswiezanie, sproboj jeszcze wgrac orygnalne forcewary nvidii moze sie cos poprawi

(Igorenek) #11

na omegadrivers.net sa sterowniki do ATI i NVidii... jednak czasem wiem co mowie.. :stuck_out_tongue: i ja mam radeona9200se

(Dod) #12

poprostu sie nie zrozumielismy :slight_smile:

Omegi to nazwy sterow do Nvidii (oto mi chodzilo) a tobie chodzilo o nazwe strony :stuck_out_tongue:

Jak masz radka to bierz najnowsze do ATI albo poszukaj na http://www.guru3d.com modyfikowanych

(Jarek Maj) #13

Mozliwe ze jak masz telefon bezprzewodowy blikso albo komorke :roll:

(Bartlomiej Kwiatkowski) #14

U mojego kumpla winą był UPS postawiony za blisko monitora...

(system) #15

Tez to mialem obraz byl na 1/3 dolnej ekranu ,komp jak troche pochodzil z 10 minut to byl spokoj ale z czasem to trwalo do godziny zanim obraz byl na calym ekranie, czasem pomoglo jak go z gory troche przywalilem :smiley: . w koncu poszedelm z monitorkiem do serwisu przelutowali cos i to naprawili :slight_smile: koszt nie duzy 30 zl, mysle ze to chyba to samo

(fiesta) #16

:arrow: zimne luty 8)