Fałszywa ilość wolnego miejsca na dysku

(Lukaszkuleczka) #1

Witam, problem jest taki, że explorer i "informacja o systemie" pokazuje, że mam 2,73 GB wolnego miejsca na partycji systemowej, a w rzeczywistości powinno być około 6 GB wolnego (partycja systemowa ma 16 GB a jak dałem właściwości wszystkich folderów to nazbierało około 10 GB). Te 2,73 pojawiło się dość nagle, bo jeszcze wczoraj było 6, a nic nie instalowałem, nic nie ściągałem, jedyne co robiłem to praktycznie skan systemu Avastem i hijackiem. I teraz pytanie jest takie, dlaczego zaczęło tak pokazywać, czy można to jakoś zmienić, i czy może to stanowić problem gdybym chciał na tę partycję wgrać jakiś duży program itp.? Albo czy to może spowalniać kompa?

Z góry dzięki.

(mareksolak) #2

To możliwe , zrób czyszczenie dysku (usuń tymczasowe pliki internetowe)

(Sebos99) #3

Sama hibernacja i przywracanie systemu zajmują kilka Gigabajtów.

(Lukaszkuleczka) #4

właśnie oczyszczanie dysku nic nie dało, bo z tego co widzę to tymczasowe pliki zajmują 300kb :stuck_out_tongue:

natomiast faktycznie wczoraj przywracałem system... da się coś teraz zrobić żeby zwolnić tą ilość miejsca? czy już tak musi być?

(Sebos99) #5

Wyłączyć przywracanie systemu i hibernację. Ponieważ ta pierwsza opcja się przydaje warto by było zrobić obraz systemu na dwie płytki DVD lub kopię zapasową danych i w razie problemów zawsze możesz sobie z nich przywrócić.

(Fokusmick) #6

Ściągnij sobie DiskData -> http://www.digallery.com/diskdata/ , dowiesz się co i ile miejsca zajmuje.