Fałszywe informacje-miejsce na dysku

Witam, chcąc przekopjować na dysk dużą porcje danych zacząłem usuwać z jednej partycji sporo dokumentów, kiedy miałem już potzrebne miejsce komputer zawiesił się, a po zresetowaniu go dysk, który uporządkowałem ma jeszce mniej wolnego miejsca. Kiedy naciskam na partycje pokazuje się informacja ile miejsca jest wolnego, ile zajety i ogólny obszar partycji.

Partycja ma pojemność 12,5GB , wolne miejsce to 3,5GB a zajęte ok 9GB, lecz jeśli wejde do partycji i wszystkie zawarte w nim foldere zaznacze i sprawdzam ich rozmiar to jest tylko 4GB. Co się stało że partycja ma źle pokazane dane? Jest w tym także problem bo chyć rzeczywistego miejsca mam dużo to partycja przyjmuje tylko tyle danych ile sama pokazuje.

Nie wiem czy wszytsko jasno wytłumaczyłem, ale proszę o pomoc.

Może są jakieś pliki ukryte, zobacz.

a potraktowales partycje wbudowanym w system windows scandiskiem ?:slight_smile:

prawdopodbnie podczas zawieszenia systemu powstaly zagubione pliki, dlatego przeskanuj dysk scandiskiem i usun blad

To najpopularniejszy możliwy błąd po nieprawidłowym zamknieciu systemu, szczególnie na win9x-Me. Przy twardym resecie system nie zdązy swapa wyczyścic i stąd te błędy. Scandisk to naprawia od ręki, przeleć nim partycje.

Serdeczne dzięki, ScanDisk poradził sobie z tym bez problemu.

Jeszcze raz dziękuje.