Falujące paski na LCD

Mam taki problem, że podczas ruchomych scen na monitorze (filmy, gry, przesuwanie okien, przewijanie stron) pojawiają się takie jakby mrugające (falujące) poziome pasy, co zresztą możecie zobaczyć na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=JOCOvs39zyM Czy to jest normalne w monitorach LCD?

Mój monitor:

iiyama ProLite H481S

Karta graficzna:

Nivida GeForce 7600 GT

Z góry dzięki za odpowiedź.

A jaki system operacyjny i jaka przeglądarka .Posiadam LCD i nie spodkalem sie z czymś takim

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:09

Rozumiem ze jak puścisz gierek to caly czas sie tak robi

System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 + SP2

Przeglądarka: Mozilla Firefox 2.0.0.3, ale to chyba nie ma znaczenia…

Cały czas jak są jakieś ruchome sceny - jeśli kamera i obiekty są akurat w spoczynku, to nie.

Sprawdź kable , ile go masz , i od jak dawna to sie robi

Od nowości, czyli od września 2006. Niektórzy mi powiedzieli, że to normalne w LCD, więc tą sprawę zostawiłem, ale wydaje mi się, że to coś nie tak…

Wygląda mi to na uszkodzona matryce :frowning: ,ale nie ma pewności .Na twoim miejscu bym zadzwonił do serwisu.Normalne to nie jest mam lcd i nie mam czegoś takiego .

Bzdury

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:29

CYTAT :Migotanie??? Z techniki wyswietlania jest to nie mozliwe. LCD dziala tak, ze raz zapalony piksel swieci sie tak dlugo, az nie zostanie wylaczony, w przciwienstwie do CRT gdzie musi byc ciagle odwiezana wartosc danego punktu obrazu. wiec w LCD nie moze wystepowac migotanie.

A czy może to być sprawa karty graficznej?

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:32

No tak, wiem, ale nieco przypomina migotanie.

Istnieje taka możliwość .Prosty sposób do kolegi i podłącz do jego kompa lcd i zobacz

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:38

Ale tu mi wygląda to na matryce tak jakby nie mogla wydalić z czasem reakcji ,jak to sie dzieje podczas ruchu

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:43

A monitor kupiłeś razem z kompem

przeinstaluj stery do grafiki. ustaw odświeżanie monitora na 75Hz :o. bo tutaj widzę chyba 65 albo jeszcze mniej

A właśnie a masz zainstalowane wogole stery :mrgreen:

To LCD i odświeżanie nie ma tu nic do rzeczy !

angel1122 wiem że nie ma, ale niech spróbuje .

Moze nie ma w ogóle sterów do karty graficznej zainstalowanych .Dlatego mu tak dziwnie chodzi obraz

Ja miałem taki efekt falowania na sterach windy,po instalacji sterów do karty problem ustąpił.

No mam zainstalowane sterowniki do karty (a pod sterownikami z Windowsa było to samo).

Odświeżanie mam 75Hz.