Falujące paski na LCD

(Fibjor) #1

Mam taki problem, że podczas ruchomych scen na monitorze (filmy, gry, przesuwanie okien, przewijanie stron) pojawiają się takie jakby mrugające (falujące) poziome pasy, co zresztą możecie zobaczyć na filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=JOCOvs39zyM Czy to jest normalne w monitorach LCD?

Mój monitor:

iiyama ProLite H481S

Karta graficzna:

Nivida GeForce 7600 GT

Z góry dzięki za odpowiedź.

(M Pk) #2

A jaki system operacyjny i jaka przeglądarka .Posiadam LCD i nie spodkalem sie z czymś takim

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:09

Rozumiem ze jak puścisz gierek to caly czas sie tak robi

(Fibjor) #3

System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 + SP2

Przeglądarka: Mozilla Firefox 2.0.0.3, ale to chyba nie ma znaczenia...

Cały czas jak są jakieś ruchome sceny - jeśli kamera i obiekty są akurat w spoczynku, to nie.

(M Pk) #4

Sprawdź kable , ile go masz , i od jak dawna to sie robi

(Fibjor) #5

Od nowości, czyli od września 2006. Niektórzy mi powiedzieli, że to normalne w LCD, więc tą sprawę zostawiłem, ale wydaje mi się, że to coś nie tak...

(M Pk) #6

Wygląda mi to na uszkodzona matryce :frowning: ,ale nie ma pewności .Na twoim miejscu bym zadzwonił do serwisu.Normalne to nie jest mam lcd i nie mam czegoś takiego .

Bzdury

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:29

CYTAT :Migotanie?????? Z techniki wyswietlania jest to nie mozliwe. LCD dziala tak, ze raz zapalony piksel swieci sie tak dlugo, az nie zostanie wylaczony, w przciwienstwie do CRT gdzie musi byc ciagle odwiezana wartosc danego punktu obrazu. wiec w LCD nie moze wystepowac migotanie.

(Fibjor) #7

A czy może to być sprawa karty graficznej?

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:32

No tak, wiem, ale nieco przypomina migotanie.

(M Pk) #8

Istnieje taka możliwość .Prosty sposób do kolegi i podłącz do jego kompa lcd i zobacz

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:38

Ale tu mi wygląda to na matryce tak jakby nie mogla wydalić z czasem reakcji ,jak to sie dzieje podczas ruchu

Złączono Posta : 19.05.2007 (Sob) 20:43

A monitor kupiłeś razem z kompem

(Tezarrus) #9

przeinstaluj stery do grafiki. ustaw odświeżanie monitora na 75Hz :o. bo tutaj widzę chyba 65 albo jeszcze mniej

(M Pk) #10

A właśnie a masz zainstalowane wogole stery :mrgreen:

(Angel1122) #11

To LCD i odświeżanie nie ma tu nic do rzeczy !

(Tezarrus) #12

angel1122 wiem że nie ma, ale niech spróbuje .

(M Pk) #13

Moze nie ma w ogóle sterów do karty graficznej zainstalowanych .Dlatego mu tak dziwnie chodzi obraz

(Pixel) #14

Ja miałem taki efekt falowania na sterach windy,po instalacji sterów do karty problem ustąpił.

(Fibjor) #15

No mam zainstalowane sterowniki do karty (a pod sterownikami z Windowsa było to samo).

Odświeżanie mam 75Hz.