Falujący obraz na monitorze

Witam,

Nie znalazłem, żadnego działu dotyczącego sprzętu komputerowego, więc temat zamieszczam tutaj.

Mam problem ze swoim niedawno (wrzesień 2011) zakupionym monitorem LED SAMSUNG 21,5" BX2235

Chodzi o to, ze podczas grania w jakiejś gry, obraz ‘faluje’ pojawiają się zakłócenia, im dłużej się gra tym te zakłócenia większe.

Czasami pomaga odłączenie kabla zasilającego monitor i podłączenie go z powrotem po około 2 minutach, wtedy fale znikają, można grać jeszcze kilka-kilkanaście minut, po czym pojawiają się znowu.

To może mieć też jakiś związek z kartą graficzną (mam GF 9800GTX+), bo te fale pojawiają się głównie wtedy kiedy jest potrzebny jakiś większy jej pobór, chociaż z drugiej strony, fale znikają po odłączeniu i podłączeniu kabla zasilającego, a nie kabla DVI.

Czy wie ktoś o co może chodzić? lub ewentualnie jak to naprawić? Na monitor mam jeszcze gwarancję, ale boje się, że mi jej nie uznają, bo zobaczą na pierwszy rzut oka monitor będzie chodził im dobrze, nie jestem pewien czy będą go testować podczas grania w gry. Oprócz tego nie chcę pożegnać się z nim na około miesiąc bo pewnie tyle może trwać reklamacja.

Próbowałem to nagrać programem CAMStudio, ale niestety tam tego nie widać.

Jeśli to monitor, na gwarancji bez namysłu oddać do serwisu.

Jednak przedtem sprawdź na innym monitorze, czy przypadkiem to nie karta graficzna.

Nieważne, że odłączasz kabel zasilający monitora, ponieważ w tym czasie nie używasz też komputera i karta grafiki też odpoczywa.