Falujący obraz wina monitora?

Witam

Postanowiłem wymienić moją kartę graficzną na GTS 450. Po zainstalowaniu sterowników zauważyłem problem z falującym obrazem…

Problem znika wówczas kiedy wejdę w panel sterowania i ustawię ponownie moją rozdzielczość , ekran na chwilę gaśnie i jest ok, z tym że nie na długo… Po chwili znów faluje, to samo miałem na poprzedniej VGA 8800GT , wówczas ustawiłem odświeżanie na 70hz i problem znikł.

Najciekawsze jest to, że jak zacznie falować można też wcisnąć auto dostrajanie na monitorze i to też pomaga na jakiś czas…

 

Monitor starszy ty HP L1908w

Macie jakieś pomysły ? Może PCI zmienię bo mam 4 na płycie ?

Powodzenia :wink: grafika wymaga gniazda PCI -Express.

 

Podłącz monitor  do innego komputera i  zobacz  czy  efekt bedzie dalej występował, jeżeli  tak  to ewidentna  wina monitora.

Oczywiście miałem na myśli PCI -Express.

No dzwina sprawa bo włożyłem starszą kartę Radeon X600 pro i problemu nie ma…

Może to wina kabla ? Karta na 100% z dobre źródła nie z allegro czy olx. Może być, źe karta jest za mocna albo coś z zasianiem? Zasilacz be quiet 450w.

Czy jak mam kilka PCI -Express to mogę do obojętnie którego podłączyć ? Mam 2 niebieskie i 2 czarne. 

Możliwe że to przez Win8 ? 

 

Co z uziemieniem gniazdka ? Cytałem, że to też może być objaw , aktualnie mam listwe z “bolcem” podłączoną do gniazdka bez “bolca”