Fan Zasilacza ATX

Witam!

Ostatnio wiatrak w mojej serverowej obudowie zaczoł znacznie głośniej pracować. Nie pomogło wyczyszczenie całego zasilacza i przedmuchanie sprężonym powietrzem łożysk wiatraka, wiec postanowiłem go wymienić. Nabyłem wiatrak Arctick-Coling Pro TC za niecałe 14 PLN i zamontowałem go próbnie do zupełnie innego zasilacza ATX. Okazało się ze jego wydajność pod względem przepływu powietrza w zasilaczu jest znacznie gorsza niż mojego poprzedniego wiatraka (poprzedni wiatrak przemontowałem z mojego serverowego zasilacza). Server w mojej małej sieci domowej ok. 4 Kompów musi chodzić 24h jeśli zamontuje ten sam wiatrak do zasilacza ATX servera z takimi obrotami to obawiam się czy server po prostu nie zjara mi się w przeciagu 48H. Pytanie czy usuniecie w AC Pro TC termy (mały zielony dzinks koło łożyska). Spowoduje wystarczający wzrost prędkości tego wiatraka ? oraz czy wiatrak ten jest wystarczający do ochłodzenia zasilacza 300W, może powinienem spróbować jakiegoś droższego.

Coś mi się wydaje że ten wiatrak jest zbyt kiepski do chłodzenia zasilacza. :?

zasilacz 300W uciągnie kazdy wiatrak co ma ok. 2500rpm :wink: a jesli to zasiłka codegena to i nawet bez wiataka moglaby chodzic :lol:

Jakieś propozycje Wiatraków do 50 PLN ? Zwykle Speed Fan’y bez bajerów typu LED czy Termy. O stałej predkosci obrotowej i stosunkowo malej ilosci DecyBeli :x

p.s

jaka predkosc obrotowa wiatraka do zasilacza ATX zapewni mu odpowiedni przepływ powietrza zeby mi sie nie spalił ?

Tu się bardzo mylisz :stuck_out_tongue:

We wtorek spaliłem kolejnego codegena więc mam większe doświadczenie :lol: Odradzam bawienie się potencjometrami na Codegenach bo tego nie lubią :stuck_out_tongue:

Skasowałem dla żartu

''Jakieś propozycje Wiatraków do 50 PLN ? ‘’. Czasem warto dopłacić za cisze, niekoniecznie tak wiele > strefa ciszy… http://pc-tuning.pl/