Fan

Czołem, dzis kupiłem sobie nowy cooler do mojej karty graficznej, gdzie jest juz to starszy typ karty, wiec nie było juz takich wiatraczków z takim wejsciem na dwa PINY, gdzie kupiłem cooler gdzie napiecie jest podłoczone do płyty głownej.

A moje pytanie jest następujące jak nazywają sie te wtyczki, ta start na dwa piny oraz ta nowa :?:

Kolejne pytanie po podłączeniu nowego coolera, został odnależiony nowy sprzet, jest to zapewnie zwiazane z połączeniem FAN, jak sie nazywa nowy sprzet, który obsługuje Cooler :?:

2PIN oraz 3PIN

W Everescie powinien sie pojawić nowy wentyl(tzn info o jego obrotach RPM) w opcji czujnik, jak i także w biosie

czy ma to znaczenie, czy FAN bedzie podłączony do karty czy do płyty czy sa tego wady i zalety :?:

Wady jedno gniazdko mniej na płycie ale są rozgałęzniki na molexa zeby podłączyć wiecej wentyli

  • plus ze jak podłączony pod płyte to Ci pokaże obroty

nasówa mi sie kolejne pytanie,

  1. ile powinno wynosic? (RPM bo u mnie jest 6027)

  2. czym wyzsze RPM to lepiej ?

  3. czy RPM jest to skrót od nazwy ?

1.Zależy czy wentylator ma czujnik temperatury czy też ma stałe obroty zazwyczaj małe wentyle tak do 60mm X 60mm maja dużo RPM z racji tej ze mają małe łopatki i wolnie rozprowadzaja ciepło :mrgreen:

2.Tak i Nie. Im wyżej tym głośniej, z drugiej strony im wyżej tym chłodniej i większy przepływ powietrza :mrgreen:

  1. Round Per Minut Obroty na minute :mrgreen: