Fander Roxo 120mm do zasilacza

(Piter9713) #1

Witam!

W jednym z moich komputerów siedzi zasilacz Chieftec GPS400A. Wentylator w nim ostatnimi czasy strasznie terkocze i mam zamiar go wymienić. Akurat w szufladzie leży nowiutki Fander ROXO 120mm, czy nada się on do schłodzenia tego zasilacza? Z góry dzięki za odpowiedzi :).

(Kozza) #2

Nie ma najmniejszego problemu :slight_smile: Sam w podobnym Fortronie mam nawet wentylator o mniejszych obrotach. Trzeba będzie tylko przewody ciąć.

(Piter9713) #3

Jak się nie będzie gotować, to dobrze. Dzięki wielkie :).

(T Luk) #4

Fander Roxo 120 ledwo co wieje. Ja bym nie ryzykował (tym bardziej jeśli zasilacz jest obciążony powyżej 50%).

(Piter9713) #5

Witam, próbowałem go podłączyć i niestety nie chciał nawet ruszyć, pozostałem więc przy fabrycznym Yate Loonie.

(Piotrkijak) #6

Zdarza się. Trzeba po prostu próbować w ciemno, bo niestety problem jest w tym, że nie wszystkie wentylatory właśnie chcą ruszyć na tym napięciu co jest podawane zaraz po załączeniu komputera.

-- Dodane mniej niż minutę temu --

Spróbuj wstawić Noiseblocker'a XL1. Torszkę pogooglowałem i znalazłem pewną osobę, która podobno wstawiła sobie do tego zasilacza właśnie ten wentylator i działa.

(Piter9713) #7

Jak znajdę we w miarę normalnej cenie to na pewno go wezmę. Ten YL tak daje po uszach, że coś człowieka normalnie bierze :).

(T Luk) #8

A nie możesz dać po prostu redukcji obrotów dla tego YL?

(Piter9713) #9

Aż dziw, że wcześniej na to nie wpadłem... Zasilacz i tak nie jest raczej obciążony powyżej 50%, więc pewnie bym go nie ugotował...

(Piotrkijak) #10

Nie przejum się, ten PSU ma zabezpieczenie termiczne, tak więc jak osiągnie zbyt wysoką temperaturę, zasilacz się po prostu wyłączy i po odłączeniu i podłączeniu do sieci na kilka sekund znowu będzie gotowy do pracy.