Fanswap w Chieftec GPS-450AA-101Am - jaki wentylator?

wiem, że ten temat to praktycznie archiwum, ale często bolało mnie, jeśli autorzy podobnych wątków nigdy nie dopisywali zakończenia planowanych przez siebie modyfikacji i przez to nie było możliwe sprawdzenie, czy zmiany coś dały itd.

dlatego napiszę, że zamówiłem wentylatorek SILENTIUM PC ZEPHYR 120mm (13zł) plus regulator obrotów Scythe Kaze Q 3,5 (52zł) i jestem więcej niż zadowolony. Fan-swap nie był tak różowy jak mi się wydawało, ale się udało. Zephyr co prawda w poziomie nie jest idealny, słychać z bardzo bliska, że nie jest do tego stworzony, ale przy standardowym wentylu z zasilacza różnica niebo a ziemia. Poza tym to wentyl za 13zł a nie scythe gentle typhoon za 50… z drugiej strony pomimo dużo mniejszego cfm od standardowego wentyla daje radę w zasilaczu pomimo, że temperatura wypadającego z niego powietrze trochę się zwiększyła.

Zestaw jaki ten chieftec na moment obecny obsługuje to:

athlon x2 4800+ (2500mhz@3000)

gforce 250gts 512MB

3 hdd: stary ata 160 giga, nowy sata 320 giga i jeden dysk 2.5’ 200 giga

1 napęd dvd nagrywarka

no i to z głównych rzeczy chyba

Regulator też całkiem przyzwoity. Chociaż na zdjęciach wygląda na dużo większy niż w rzeczywistości- mikroskopijny :wink: ale działa bardzo dobrze, wentylatory cichną.

Efekt ? komputer przy minimalnym obciążeniu i skręceniu wentyli jest naprawdę cichy, chociaż nie ukrywam, że chciałbym więcej :smiley: idealnym byłoby zejść do poziomu pracującego np. laptopa, ale nie wiem czy to wykonalne. W każdym razie tak to jest zawsze, że apetyt rośnie w miarę jedzenia…

no i tak to po krótce wygląda, mam nadzieję, że być może kiedyś komuś ten post pomoże, pozdrawiam

To ja od siebie napiszę, że zdecydowałem się na zakup Noiseblockera XL2. Montaż to była prawdziwa katorga ale jakoś się udało. Podłączyłem go do płyty głównej, bo już mi się nie chciało paprać w tych kabelkach wszystkich i lutować, skręcać itd. Chodzi cały czas na max, tj. ok 1400rpm przy czym słychać jedynie szum powietrza delikatny co da się wytrzymać. To i tak jak niebo i ziemia (żeby nie powiedzieć piekło) w porównaniu do tego starego co tam siedział. Wydajnościowo jak najbardziej daje sobie radę, całe lato przepracował bez najmniejszych problemów, a to lato było dosyć gorące, więc jest ok.

Ciągnie taki sprzęt:

Athlon X2 4200+ (2,2 GHz@2,4 GHz), 2 GB RAM 533MHz, GeForce 9600GT, ASUS M2N-E, Seagate 160 GB SATA II, 3 wentylatory w obudowie, wypalarka LG, floppy.

Bez najmniejszych problemów.