Faq co do codeków dla filmów - 25.VIII.2005 ver. 0.47 FINAL

Witka Dobre programy Wpadłem tu z nudów i zobaczyłem ten dział, oraz przyklejony temat, a jako, że napisałem faq na ten sam temacik, więc go umieszczam - Dziś kończę siedzenie przy kompie bo do roboty jutro zaiwaniam aż do poniedziałkowego ranka - Może coś po układamy wspólnie (nie mowa o rymach hehe tylko o super faq-u)?

Acha i proszę Was nie krytykujcie tu niczego, bo szkoda Waszych palców, a co najwyżej możemy pogadać o np. playerach, który lepszy itd, jaki testowaliście bla bla

Faq dla Wszystkich co do kodeków do filmów i muzyki

Popr. i uaktualnione 27.X.2007 ver. 0.49d FINAL

"FAQ jest na wszystkie komputery dla systemów Windows. Jeśli coś nie dotyczy twojej sytuacji to nie omijaj porady, gdyż możesz przeoczyć coś ważnego lub choćby na przyszłość przydatnego. A tego dużo nie ma, jak się wydaje, ponieważ jest zrozumiale i zwięźle napisane, nawet dla nic nie wiedzących, nie znających angielskiego. Ten poradnik jest na tyle bogaty i sprawdzony, że nawet znający się szerzej na konfiguracjach kodeków mogą znaleźć coś dla siebie, choć nie ukrywam, że eksperci mogą się zawieść (lecz nie oceniajcie Państwo tego FAQ patrząc na opisy przy tytułach w spisie treści). Wszystkie nowe aktualizacje FAQ będą znajdować się w Legendzie Aktualizacji. Powiem tylko jeszcze, że najpierw warto może zwrócić uwagę, jeśli nie masz zbyt wielkich problemów z odtwarzaniem filmów na to co jest czerwonym kolorem napisane w rozdziale 5."

LEGENDA Aktualizacji:

7.X.2007 ver. 49d - Final uaktualnione/poprawione, nowe oprogramowanie oraz zestawy najlepszych paczek kodeków w nowej pobieralni, nowe dane o K-lite oraz o K-lite Video Conversion Pack w rodziale 7

16.IX.2007 ver. 49d not-Final - uaktualnione/poprawione, nowe oprogramowanie, nowe dane o K-lite

18.VI.2007 ver. 49c Final - uaktualnione/poprawione, dodana jeszcze jedna super porada czyszczenia w rozdziale 2, nowe oprogramowanie i dodane najlepsze i najnowsze paki kodeków w serwerach [rozumieć nie na stronie]

4.IV.2007 ver. 49b Final - uaktualnione/poprawione, nowe oprogramowanie

28.XI.2006 ver. 49 Final - uaktualnione oprogramowanie, poprawka stylistyki FAQ, dodana lista formatów i kodeków, z aktualizowana lista awaryjnych serwerów plikowni

5.V.2006 ver. 0.48 Final - zaktualizowane całe FAQ

25.VIII.2005 ver 0.47 - nowy podrozdział w rozdziale 7, poprawki stylistyczne faq

24.VIII.2005 ver. 0.46,5 - nowe programy w rozdziale plikownia, rozszeżenie roz. 5 o VideoInspector

4.VIII.2005 ver. 0.46 - nowy rozdział - plikownia, drobne modernizacje nieznaczące dla już czytających / chcących się uczyć

4.VII.2005 ver. 0.45 - doczepiony 2 podroz. 7 roz. - jak wyłączyć sobie napisy “stałe” z filmów, zmienić scieżkę audio w każdym playerze.

12.IV.2005 ver. 0.4 FINAL - poprawiona stylistyka

SPIS TREŚCI:

1. - Wstęp i pierwsze porady - Czyli czemu mimo dobrych codeków źle nam odbiera

2. - Pierwsze 5 sposoby dla niewtajemniczonych - 1. K-lite Mega Pack., 2. Allplayer, 3. Panel sterow., 4. Allplayer Full

3. - Kolejne 4 porady dla niewtajemniczonych - Mix porady, P2P

4. - Dodatkowe uwagi do poprzednich porad - Cenne uwagi do poprzednich

5. - Dla starszych komputerów, o Gspot C. I. i o VideoInspector - Dla komputerów powyżej ~ 486, Gspot C. I. i VideoInspector

6. - Ostatnia deska ratunku

7. - O K-lite Mega Pack, Info jak wyłączyć sobie napisy “stałe” z filmów, zmienić scieżkę audio w każdym playerze; Info jak włączać napisy w każdym playerze nawet bez takiej funkcji

8. - Plikownia z opisami - Playery, Codeki, Pluginy, Convertery itp. - Tego ~ o czym tu mowa lub będzie mowa

1 Rozdział:

TTo, że masz kodek główny do odtworzenia tego filmu lub jeszcze inne kompatybilne, nie oznacza, że film zostanie ci odtworzony prawidłowo, ponieważ:

1. Ja miałem taki problem z k-lite mega codec pack, gdyż ściągnąłem go z wirusem i dopiero po naprawieniu pliku czy ściągnięciu go na nowo z lepszą ochroną antywirusową kodeki zaczęły chodzić tak jak powinny.

2. Polecam odinstalowanie Winampa, gdyż on przeważnie psuje prawidłowy odbiór filmów oraz niestety często trudno jest potem naprawić spustoszenie jakie zostawił (nie po wszystkich wersjach oczywiście, ale nawet Winnamp 5 ileś potrafił zepsuć). Propozycja - Jeśli chcesz dalej Winnampa używać to tylko do muzyki (instaluj bez żadnych pluginków odtwarzających filmy - niestety w ver. 5 kropka ileś mimo bez ich instalowania filmy nie chodziły - niestety nie pamiętam dokładnie która czy które wersje., ale wiem, że od 5.09 na pewno do 094 wszystko gra jak należy - nawet czasem z wtyczkami w nim zwanymi video i audio support - PS. dla świętego spokoju odtwarzajcie sobie filmy i muzykę w czymś innym np polecamy kombajna- Media Center.

3. Pamiętajmy, że filmy są różnie kodowane i dlatego tak często jest trudno znaleźć jeden kodek, który by nam zapewnił odtwarzanie wszystkich filmów, ale to nie koniec kłopotów bo jest dużo pack-ów, które są albo eksperymentami, albo źle dobranymi ze sobą tworząc chaos a co gorsze często mają kiepskie instalatory przez co po odinstalowaniu i zainstalowaniu nawet sprawdzonych paków już filmy nie chodzą … ech

Ogólnie jest 10 sposobów naprawy … zapewnienia sobie bezproblemowego odtwarzania wszystkich filmów. Myślę, że dzięki tym poradom poradzicie sobie Państwo z problemem:

2 Rozdział:

  1. Zainstaluj wersję najnowszą K-lite Mega pack [?] z http://k-litemegacodecpack.com/ / http://www.codecguide.com/, nie zmieniaj niczego w kreatorze wyboru rzeczy do zainstalowania ani typu instalacji, prócz pod koniec instalacji według uznania powiązania formatów z Media Player Classic, który jest w polskiej wersji językowej w plikowni, ale wpierw musi być zainstalowany z pakiem kodeków (więcej o nim /o możliwościach itd. proszę zobaczyć na rozdział siódmy)

[?] Dlaczego przekreślone - ponieważ, nowe paczki nie są już tak idealne jak starsze zamieszczone w pobieralni, co nie zmienia faktu, że nie można używać nowszej wersji, a jeśli zdecydujemy się już, to proszę dodatkowo pobrać z tej samej strony / plikowni Quick Time Little.

  1. Jeśli dalej są problemy to proszę użyć instalatora K-lite Mega Codec Pack do usunięcia kodeków, powinien usunąć wszystkie.

  2. Jeśli dalej są problemy to zainstaluj Allplayera wersję bez kodeków - różne wersje dostępne w rozdziale 8: plikownia i użyj funkcji w ustawieniach w dziale live update: sprawdź a potem napraw. On odtwarza pliki typu ogm, ogg, mkv (w wersjach 2.1 test 15 do 2.3).trzeba je otwierać jako wszystkie pliki ). Jeśli on tylko naprawi, to polecam mimo tego potem zrobić jak w punkcie 1, gdyż ten pak jest najlepszy (dla nie znających się, “a wymagających”- testowałem wiele i na różnych PC i był najlepszy).

  3. W ustawieniach panelu ster. windows-a w ikonie np. dźwięk w odpowiedniej zakładce - urządzenia znajdują się wszystkie zainstalowane kodeki wideo i audio (proszę dać na np. koder-dekodery wideo i prawym klawiszem na właściwości). Proszę usunąć te nie Microsoftu.

  4. Rozwiązaniem może być zainstalowanie Allplayera full (nie dziw się, że to nie ma sensu po przeczytaniu punktu 2, tylko zrób jak pisałem) (dostępny w rozdziale plikownia).

3 Rozdział:

  1. No i oczywiście popróbować z ustawieniami tych codeków kompatybilnych z tym filmem, czy z głównym co ci wyświetlił gspot codec information (co to jest? więcej o nim na dole czerwoną czcionką w rozdziale nr 5) Można jeszcze i polecam w pewnych przypadkach jeśli ~ 1 filmek nam tylko nie hula użyć go w pierwszej kolejności (gspot) i spróbować sytuację naprawić Allplayerem - po przeczytaniu o gspot w zależności od twoich wymogów wróć do pkt. 1 roz. 2, gdyż ogólnie live udpate pobiera trochę starsze wersje kodeków - tylko odhacz większość co on za fajkuje, a zostaw ten kodek co wykaże gspot.

  2. Sprawdź też czy hasze, jeśli to film ściągany przez p2p (pisze się hash, lub tak zwane ID pliku), się zgadzają, bo być może Ci źle ściągnął - czasem się tak zdarza i wtedy trzeba od nowa pobierać, gdyż nie ma programów, które są w stanie wykryć co jest dobrze ściągnięte a co nie - choć ogólnie Emule tak czyni/potrafi, ale jak mówiłem czasem się tak zdarza i mimo tego, że plik jest dobry. Programy te nie kiedy też, nie finalizują do końca plików, dlatego wystarczy też, samemu to zrobić zmieniając tylko końcówkę czyli part na odpowiednią pliku pobieranego.

Odtwarzanie nieskończonych pobieranych plików: Allplayer, Media Player Classic, VLC

  1. Czasem może się tak zdarzyć, iż film będzie chodził tylko na jednym playerze, dlatego można próbować uruchamiać przez parę. Na ogół jeśli tylko codec jest w systemie to Media Player Classic odtworzy film tylko niestety nie będzie opcji czytania napisów z plików, co nie stanowi problemu, jeśli dostosujemy się do roz. 7 podpunktu drugiego. Oczywiście można włączyć czytanie, ale to już troszeczkę bardziej skomplikowane. Reszta rozwiązań w dalszej części FAQ Codec PL [roz. 4, 5, 6]

  2. Jest ostatnią deską ratunku - będzie potem.

4 Rozdział:

9.A teraz to co jeszcze tyczy się punktów 1, 2, 3, 4: Dla lepszego efektu odinstaluj wszystkie programy i kodeki prócz Windows Media playera (start wszystkie programy/katalog programu odinstaluj/Uinstall i pamiętaj, że nawet jeśli nie ma ich, to w start-panel sterowania w dodaj/usuń programy będą) a potem zrób jak w punkcie 2/3 roz. 2, gdyż mogą zostać mimo odinstalowania (ale tylko wtedy stosować się do punktu 3 gdy, po około 2 próbach dalej będzie źle [oczywiście lepiej w pierwszej kolejności zastosować się do punktu 4 wraz z od instalowaniem, a potem do 1 roz. 2 bo szybciej, chociaż nie zawsze (wybór pozostawiam Wam)] Oprócz playerów zawartych w K-Lite dobrze jest jeszcze mieć Allplayera. Polecam jeszcze Subedita - do robienia napisów - on jest po pl - http://subedit.com.pl/ Ciekawym jest też już wspominany Media Center, który odtwarza filmy, muzykę i jest biblioteką grafiki (na stronie producenta jest dużo ciekawych i rozszerzających pluginów).

5 Rozdział:

10 Jeśli dalej nie hula a posiadasz komputer starszy (mówię dalej gdyż, jak Ci się chciało bawić i jeśli to dla nowszych filmów wcześniejsze czynności wykonywałeś) coś z celeronów do około 600 mhz, Pentium II do ok. 300 mhz, kart graficznych: riva 128, tnt, tnt2 itd. czy słabszych monitorów - to powinno pójść bezproblemowo na packu K-Lite Codec Pack 2.04 Full lub na K-Lite Codec Pack 2.05 Full (który według testów gorzej wypadł pod windowsami 98 niż ver. 2.04). Nie wiem czy jest i nie testowałem ani nie znam opinii o k-lite 2.06 Full, a zresztą z wyższymi były problemy. Paki te są mniej więcej podobne do k-lite mega, tyle, że brakuje w nich nowszych kodeków i oczywiście nowszych wersji softów. Do tych paków są potrzebne jeszcze kodeki quick time i real, które również są dostępne na http://k-litemegacodecpack.com/, a starsze wersje są w plikowni, na wszelki wypadek gdyby były problemy z najnowszymi … -> Jeśli jakiś film (avi, mpg, mpeg, vob) nie będzie hulać to proszę użyć Gspot Codec Information, a jeśli matroska czyli mkv, mov i również avi mpeg to użyj VideoInspector, który jest po polsku (dostępny też w rozdziale 8 plikownia - polecam tam przejść przed użyciem), gspot jest w tych paczkach starszych kodeków, ale stare, więc pobierz z: http://www.headbands.com/gspot/ i otwórz nimi ten film po czym dostaniemy informacje jakiego kodeka potrzebujesz i po tym próbować go zainstalować najlepiej jest użyć do tego liveupdate z Allplayera - tylko odhacz większość co on za fajkuje, a zostaw ten kodek co wykaże gspot), a jeśli trzeba, to szukać go w internecie - np. przez http://www.google.pl/, poszukać na liście formatów/kodeków z linka przy końcu całego FAQ lub instalować z packa K-Lite Basic, Full, Mega Codec Pack Jeszcze jednym rozwiązaniem dla takich komputerów mogą być filtry ffdshow + AC3 filter (poleca je wiele osób nie tylko dla gorszego sprzętu) [użyjcie google.pl]

Dla nowszych komputerów to lepiej uaktualnić system o ten kodek z lepszego źródła jakim jest np. k-lite mega - sprawdź w instalatorze czy jest, lub użyj strony co podaje VideoInspektor czyli http://moviecodec.com

Jeszcze jednym rozwiązaniem dla takich kompów mogą być filtry ffdshow + AC3 filter (je poleca wiele osób nie tylko dla gorszego sprzętu) [użyjcie google.pl)

6 Rozdział:

  1. Gdy nic nie pomogło to niestety trzeba zainstalować windę (Windows-a) na nowo. Tak to prawda są kodeki, packi które potrafią tak zniszczyć odtwarzanie, że trzeba aż na nowo instalować system lub zacząć “studiować” konfiguracje kodeków, zrozumieć te wszystkie procesy itd. Na szczęście: pamiętajcie, że by móc zainstalować na nowo system itd.- nie trzeba formatować dysku: trzeba tylko dać w instalatorze (musisz uruchomić go z płyty podczas uruchamiania komputera w biosie w drugim menu trzeba przestawić przy First boot: na Cd-rom): instalację systemu, i dać na dalej, gdzie instalator ostrzega, że nie powinno się instalować dwóch systemów na dysku - i dopiero po tym jest możliwość kazania mu skasowania systemu i zainstalowania na nim nowego. Uwaga: Pamiętać, że jeśli miałeś katalogi zabezpieczone to już w nowej instalacji ich nie odtworzysz dlatego trzeba je odbezpieczyć, lub znać inny trik! I na wszelki wypadek proszę wszystkie ważne dla was pliki z Documents&Settings (np. moje dokumenty, ulubione, cook-i) zgrać sobie gdzieś, bo nie pamiętam czy on je usuwa. Najlepszym rozwiązaniem jest zainstalowanie na nowej partycji, a jeszcze lepszym np u kolegi starą sformatować… na przyszłość=>/ to polecam utworzyć partycję wyłącznie na system i progsy - tak na około 25 wzwyż GB by zawsze można było sformatować i nie bawić się. [choć zabawy znowu takiej wielkiej nie ma jak widzicie …]

7 Rozdział:

1 Informacje o K-lite Mega pack: Możliwości tego packa są ogromne, bo odtwarza wszystko bez ustawień dodatkowych - quick time, real, play list (niektóre radia internetowe używają tego formatu) itd. Jest to ogromny zbiór kodeków: najnowsze też są w nim, które ponoć są rewelacją - matroska (mkv) Naprawdę polecam ten pak wszystkim. (mniej więcej na 90% działają wszystkim w ~100%) Np. Media Player Classic odtworzy na ogół każdy film, gdzie inne playery mogą mieć problemy + są jeszcze programy, które mogą się przydać, by np. dowiedzieć się o kodekach potrzebnych dla danego filmu, o którym mowa była w 5 rozdziale FAQ (przypominam) (i jeszcze raz przypominam: wtedy trzeba poszukać np w necie i ściągnąć, czyli kodeki w ogóle prawie że nieznane). Możliwości wielkie co do konfiguracji dla większych ekspertów, czyli dla takich co znają przynajmniej podstawy jeśli chodzi o konfiguracje kodeków, directx itd. Naprawdę są bardzo dobre! PS. Jeśli były problemy podczas instalacji to z restartujcie komputer i pamiętajcie o wyłączeniu Internet Explorer-a. Pack ten działa pod Windows Vista. Wciąż testowane są różne wersje, wkrótce powinienem, jeśli taka potrzeba będzie, który jest najlepszy, ale uwaga: rzadko wypuszczany jest pakiet, który by nie poradził sobie z odtwarzaniem jakiegoś pliku filmowego, a jeśli już taki się pojawił to trzeba próbować inne.

Na tym serwerze jak i na drugim - umieszczam najlepsze paczki - zobacz plikownie.

Obecnie mogę stwierdzić, że wersje K-lite Mega v 3.X nie są już tak wyśmienitym wyborem. Brakuje już quick time. Paczka schudna o połowę, ale dla entuzjastów nowych wersji, standardów dalej to będzie najlepszy wybór.

Obecnie tworzony jest pak K-lite na systemy 64 bitowe - w chwili obecnej jest już dostępna finalna wersja.

Szczegółowe opisy narzędzi dostarczanych z pakietem:

MMCompView - skanuje w pełni system w poszukiwaniu kodeków i active x - możliwość wyłączenia.

LameDropXPd - bardzo fajny converter mp3 na wav oraz wav na mp3

OggDropXPd - converter na ogg - z formatów ape, flac, wav - dość prosty i pożyteczny

Codec Tweak Tool - naprawia po wykryciu błędów w systemie, oraz umożliwia odinstalowanie jakiś kodeków.

Gspot Codec Information - odczytuje jaki kodek potrzebny do odtworzenia wskazanego filmu

Została również finalna wersja wydana paczki z darmowymi programami do tworzenia, edycji, konwertowania, tworzenia menu DVD oraz narzędzie do nagrywania na płytę: K-Lite Video Conversion Pack

2. Info jak wyłączyć sobie napisy “stałe” z filmów, zmienić ścieżkę audio: Dzięki “k-litemegapack” przy każdym otwarciu filmów typu ogm, mkv… czyli z możliwością wyłączenia w filmie napisów czy wybrania sobie ścieżkę audio (np. lektora w innym języku) mamy takie możliwości w każdym playerze bez żadnych pluginów do nich - wystarczy kliknąć w tray-u na zielonej strzałce prawym klawiszem by móc sobie wszystko według potrzeb poustawiać.3. Info jak włączać napisy w każdym playerze nawet bez takiej funkcji w nim: Dzięki “K-litemegapack” odtwarza automatycznie napisy w każdym playerze, jeżeli film i napisy są o tej samej nazwie i w tym samym katalogu.

8 Rozdział - plikownia nie aktualizowana

Allplayer: 2.1 Test 16 - najbardziej stabilna wer. Allplayera - dla mnie extra min. pierwsze na świecie i najlepsze jak dotąd inteligentne synchronizowanie napisów z filmem, że zawsze zdążymy przeczytać

Allplayer: 2.2.4 (pobierać jak nie masz tel. kom., tylko 1 ,22zł za średnio 2 ver. w ciągu 2 miesięcy) - http://www.marbit.com.pl - Nowy kod Allplayera, dla jednych męczarnia dla drugich radość - dla mnie odświeżony wygląd, struktura, nowe opcje - nie wszystko jeszcze działa, najgorsze, że pewne rzeczy co chodziły na starym nie chcą na tych (mowa od wer. 221 do 224)

K-Lite Codec Pack 2.04 Full / wer. dla Edonkey200 - Polecam Wszystkim, którzy mają słabe komputery ala PII, Celerony pierwszej klasy, AMD K6 i K7. Poniżej zbiór packa:

BSplayer [version 0.86.500] - DivX Pro [version 5.0.5] [Encoding] - DivX Pro [version 5.0.5] [Decoding] - DivX MPEG-4 Low and Fast motion [version 4.1.0.3927] - XviD [Koepi’s build 24/June/2003] [Encoding] - XviD [Koepi’s build 04/Oct/2002] [Decoding] - XviD [Koepi’s build 24/June/2003] [Decoding] - 3ivX [version 4.0.4] - Microsoft MPEG-4 (modified) [versions 4.1.0.3927 / 8.0.0.4487] - Windows Media 7 [version 7.1.0.3055] - Windows Media 8 [version 8.0.0.371] - Windows Media 9 VCM [version 9.0.1.369] - Cyberlink DVD decoder [version 5.0.0.602] - Ligos MPEG-2 decoder [version 4.0.77] - Elecard MPEG-2 decoder [version 2.0.0.2525] - huffyuv [version 2.1.1] - Ligos Indeo XP [version 5.2] - Intel Indeo [version 3.2] - Intel I.263 [version 2.55.1.16] - WMA Audio [version 8.0.0.4487] - AC3 Audio [version 0.69b] - Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 DirectShow Decoder [version 1.9.0.311] - Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 ACM Codec [version 1.2.0.63] - Ogg Vorbis DirectShow Filter [version 0.9.9.5] - Ogg Vorbis ACM [version 0.0.3.1] - TFM Audio Filter [version 1.0b8] - Morgan Multimedia Stream Switcher [version 0.9.7] - DirectVobSub [version 2.23] - DivX Anti-Freeze [version 0.4] - FourCC Code Changer - GSpot Codec Information Appliance [version 2.21 build 030711]

K-Lite Codec Pack 2.05 Full / wer. dla Edonkey200 - Tak samo jak wyżej tyle iż, że mniej się sprawdzają dla słabiutkich w tych klasach PC-etków

quick time alternative 1.11 codec - Polecam Wszystkim, którzy mają słabe komputery ala PII, Celerony pierwszej klasy, AMD K6 i K7

real alternative 1.01 codec - Polecam Wszystkim, którzy mają słabe komputery ala PII, Celerony pierwszej klasy, AMD K6 i K7

DivX.Pro.v6.0.and.Converter.v1.0 - Divix 6 istna rewerka - chyba lepsza od mkv - choćby rozdziały, menu w jednym pliku itd. - + Converter do tego formatu Uwaga: po instalacji mogą być problemy odtwarzania nie których filmów lecz po odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownym k-lite (przy ver. 1.35) znów wszystko zaczęło hulać … mozna jeszcze kombinować przed odinstalowaniem zainstalowanie j. raz k-lite mega … szkoda równiez, że nie można zainstalowac samego convertera …

Alive MP3 WAV Converter v3.8.0.9 - Niby można konwertować z poniższej listy filmy na mp3 (patrz strona z sygnatury w faq)), ale nie każdy filmek ładnie pójdzie - dlatego lepszy jest Alive video converter. Jeśli chodzi o zamianę muzycznych plików na inne muz. formaty to działa dobrze, a co najważniejsze można troszkę poprawić

jakość, czy obniżyć wagę nie tracąc jakości (co za ironia hehe - prawdziwa). - (szczegóły na http://www.alivemedia.net/)

Video Converter v2.0.8.9 - Lista co potrafi patrz strona moja z faq z mej sygnatury (nie chciałem zaśmiecać czytalności na forum): Bardzo ładnie convertuje audio z filmów na mp3, jak i same filmy, możliwość ustawień parametrów, dzięki takim cudom czasem znacznie można poprawić jakość filmów. - (http://www.alivemedia.net/)

NEW ver.! Advanced X Video Converter 3.9.37 - To samo co Alive Video (troszkę gorzej wyciska dźwięk z filmów i nie można ustawiać jakości) - ale ma dodatkową opcję - robienie fotek z filmów, możliowość ustawienia co ile ma być fotka i od którego momentu do którego.

Media Cnter 11 - Dobry programik - biblioteka muzyczna, filmowa, wraz zdjęciami - całkiem spox, na stronie producenta sporo pluginków rezszerzających jego możliwości.

NEW! VideoInspector 1.6.1.87 PL Aplikacja przeznaczona do wyświetlania informacji o plikach filmowych (obsługuje AVI, Matroska, MPEG 1, MPEG 2 i QuickTime). Narzędzie automatycznie wykrywa jakie kodeki są wymagane do odtworzenia filmu (umożliwia pobieranie ich za pośrednictwem serwisu MovieCodec.com) oraz wyświetla jakie kodeki audio oraz wideo są zainstalowane w systemie. Program informuje również użytkownika o: czasie trwania filmu, rozdzielczości, bitrate (audio i wideo), ilości klatek na sekundę, jakości próbkowania oraz ilości kanałów audio. VideoInspector integruje się w powłoką systemu, posiada wsparcie dla wielojęzykowego interfejsu i wiele innych.

UWAGA: nie testowałem kodeków, które VideoInspector może pobrać dla danego filmu - dlatego lepiej się stosować do tego faq

NEW! ratDVD 0.75.1331 PL - Ripper DVD min. po polsku w nieco innym stylu. Program kompresuje na dysku lokalnym zawartość filmu DVD nawet 9-krotnie, nie usuwając przy okazji żadnych pobocznych danych typu napisy, menu, trailery, itp, co oznacza, że otrzymujemy tak naprawdę całą płytkę DVD wraz z jej strukturą i wszystkimi udogodnieniami. Wraz z programem otrzymujemy także możliwość kopiowania zabezpieczonych filmów, dzięki współpracy z aplikacjami DVDDecrypter, czy AnyDVD. Jak zapewniają sami autorzy kompresowane filmy nie tracą znacznie na jakości, dzięki czemu ponowna ich dekompresja na DVD nie wiąże się z bólem nad utratą cennych szczegółów.

NEW! Pojawiła się nowa versja K-Lite Mega Codec Pack 1.37

Poniżej lista awaryjnych serwerów z plikami:

http://dhost.info/zajawkarz/softs/

LINKI DO WSZYSTKIEGO CO POLECAŁEM (patrz też rozdział 8 plikownia):

http://k-litemegacodecpack.com / http://www.codecguide.com

http://www.headbands.com/gspot/

http://www.marbit.com.pl

http://subedit.prv.pl

http://www.jrmediacenter.com/

http://alivemedia.com/

http://www.kcsoftwares.com/

http://www.ratdvd.dk/

_ Jeśli mimo wszystkich porad będziecie mieli j. jakieś problemy proszę pisać, POZDRO Ludzicha :PP _

Co w planach … > wiecej o możliwosciach komponentów k-lite, słowniczek …

Jeszcze raz pozdro Ludzie - Zajawkarz

Admini moderatorzy, userzy daję zgodę na przyklejanie i umieszczane mego faq gdzie chcecie, lecz tylko z moim podpisem/linkiem do mej strony, a na zmiany tylko po konsultancji o nich ze mna!

Ja jakoś od daaaaawna jadę tylko na DivX, XviD, Ac3 i ffdshow i jakoś wszsytkie filmy chodzą :roll: Nie rozumiem po co ludzie zaśmiecają sobie system dzięsiątkami kodeków :roll:

Inż. Piniol , dokładnie to samo chcialem napisać…

Zgadza się, że są różne metody również dobre (dlatego prosiłem byście nie krytykowali), ale k-lite - roz 7 jest warty wagi 24 MB - odtworzy muzykę przeróżnych formatów, radia, każdy film wtym mov, real no i te przeróżne supery wtyczki jak directVobSub, który się uruchamia automatycznie - dzięki któremu mamy możliwość wybór audio, napisów lub ładuje napisy o tej samej nazwie co film w playerach nawet bez takiej możliwości wyświetlania i dużo dużo więcej, po 2 faq te to w dużej części poradnik jak naprawić sobie system po packach czy kodekach, progsach które tylko namieszały i zostawiają dalej burdel po odinstalowaniu.

Oczywiście każdy ma sprawdzone metody, ale ja wole jeden pack , który zapewnia mi naprawdę odtworzenie wszystkiego w 100% dobrze na każdym playerze mimo wagi 24 mb.

Pozdrawiam i za chęcam do rozmów na temat playerków, Waszych opin na temat, który jest najlepszy tzn. odtworzy wszystko - najlepiej muzyke film i zdjecia - oczywiście jak macie ochotkę

Ps. Czy jak znajdę coś interesującego w Waszym faq to mogę sobie coś wykorzystać z niego do mojego?

a moj faq jest taki… divx, xvid, ac3filter… real i quicktime alternetive… i jak wspomnieli inni mozna uzyc jeszcze ffdshow (chociaz od dawna go nie uzywalem.

playery? media player classic, jet audio basic… mplayer + frontend.

na karcie radeon przydatne przy trybie teatralnym jest tez DivXG400.

i IMHO instalowanie Packow typu K-Lite Codeck jest tylko zbednym zasmiecaniem

zajawkarz napisałeś dwa posty na tym forum (obydwa są w tym wątku).

Więc możesz mi uprzejmie wyjaśnić co aktualizujesz ??

On nie aktualizuje, ale reklamuje :smiley:

daj linka do tych kodekow

fajro20 rusz wresczie swoje 4 litery i włącz :google:

BTW wszystko co szukasz masz na

http://dobreprogramy.pl