Fat32 a NTFS

Partycję D: mam w systemie NTFS, natomiast C: w FAT32. Na D: mam także większość gier, programów i problem pojawia się podczas odpalania czegos *.exe - komputer sie resetuje. Czy może to mieć związek z tymi systemami plików ? Jestem świerzo po formacie wiec wirusów nie przewiduję, a przed formatem C: był także w NTFS i wszystko działało. Czy może to mieć związek ? Jeśli tak, to da się jakoś zmienic system plików bez formata? A jeśli nie, to czego to może byc przyczyna ?

Edit:

Przyszedł mi do głowy pomysł jeśli okazałoby się, że to wina tego systemu plików. Słyszałem o czymś takim, jak obraz dysku, który można zrobić odrazu po formacjie i zgrać na płytę, a po kolejnym tylko to wgraj spowrotem na dysk, co zaoszczędza dużo czasu. Ale pojawia się pytanie czy jeśli zrobie ten obraz w FAT32 to czy na NTFS będzie działał ?

nie nie będzie bo on zgrywa całą strukturę dysku jakby :stuck_out_tongue:

jak zrobisz w fat to nie przywrócisz w ntfs

chodzi ci zapewne o programiki ghosta i acronisa np.

więc to odpada…:confused: Trudno, jeśli będę musiał poświece kolejne 2 godziny na zrobienie formata, jednak najpierw wolę się upewnić, czy to konieczność :slight_smile:

-ale różnica systemu plików też nie powinna stanowić o problemie…

Sptóbuj Partition Magic (nie gwarantuje że pójdzie ale powinno)

Znalazłem na dysku starą gre - pokemony ;p Niby dziwne, ale uruchamia się ją z *.exe , natomiast nie jest to gra, którą się instaluje a wystarczy wypakować - więc nie zostawia żadnych śladów na dysku c: (rejstrów itp) a przynajmniej tak mi się wydaje (słaby ze mnie informatyk, więc mogę się mylić). Restart komputera jest tylko przy aplikacjach, które wymagają pełnej instalacji(czyli potrzebują rejestrów ktore są na C: ) i są na dysku D: . Czy to przesądza o sprawie ?

Jest prosta komenda w Win XP która konwertuje system plików FAT(32) do NTFS. Wiersz poleceń (Uruchom -> cmd-> OK

Potem wpisujesz formułkę:

convert X: /fs:ntfs

Gdzie X podajesz literę partycji. Wciskasz T a potem enter i konwersja z FAT(32) na NTFS się zaczyna. Nie zostaną utracone dane chyba że przerwiesz nagle proces (np odetniesz zasilanie). Cały proces trwa ok 20-30 minut ( 15 minut na moim Maxtorze 80GB ATA :P)

Spróbuj przekonwertować , poczytaj:http://support.microsoft.com/kb/214579/pl

Przekonwertowałem, nie było żadnych błędów, jednak problem ciągle pozostał. Jakieś pomysły ? :confused:

EDIT

Teraz zauważyłem, że problem dotyczy jedynie gier - zainstalowałem ALLplayer na dysku D: i uruchomiłem i ku memu zdziwieniu komputer się nie zresetował. Może to wina sterowników do karty graficznej ?

Witam wszystkich mam wielką prośbę i wielki problem nie mogłam na forum znaleźć tematu dotyczącego bazy danych w accessie i mam problem nie wiem jak zrobić maskę wprowadzania do numeru domu, może ktoś z was wie jak to zrobić. Proszę o pomoc z góry dziękuje za podpowiedź

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN