FAT32 czy NTFS?

któro lepsze ?! :shock:

NTFS jeżeli chcesz mieć tylko xp na kompie.

Pozdrawiam

(ma mniejszą alokację dla bita czy jakoś tak i dzięki temu miej miejsca zajmuje instalowanie plików na dysku innymi słowy lepiej je upycha)

no wlasnie tak slyszalem tylko ostatnio sprzedawałem kumplowi dysk i prosił zebym mu sformatował na fata…

a kumpel ma xp i troche mnie to zdziwilo

http://www.nvision.pl/forum/index.php?a … t=5831&hl=

ja stawiam na ntfs

NTFS= wolniejsze (od FAT-a), stabilniejsze, bezpieczniejsze, wydajniejsze

FAT32=szybsze (niż NTFS), mniej bezpieczne, mniej wydajne, łatwiej “wykrzaczyć” system

No i obsługa plików większych niż 4GB (NTFS)

Ja mam FAT32 na XP od 3 lat i jest dobrze.

No nie wiem jak narazie nie mam żadnych problemów z bezpieczeństwem. Co do tego krzaczenia systemu to też chyba nie, bo mój brat ma NTFS na laptopie i system nie jest wcale bezpieczniejszy. Wydajności też nie zauważyłem większej, choć ma lepszą konfiguracje.

Musze przetestować ten NTFS. Fakt ma kilka udogodnień np. zabezpieczenie partycji…

NTFS jest najlepsze dla xp’ ka

NTFS, FAT32 to już przeszłość, wsio teraz idzie pod NTFS (oprócz linuxa :slight_smile: )

Chyba, ze masz starszą windę wtedy jedna partycja pod fat32

no toć nikt na Ciebie nie szykuje zamachów, nie chodzi tu już tak bardzo o wirusy co o ataki hakerów…

A co ma wspólnego wielkość klastra z włamaniem? Wyjaśnij jak możesz? Przecież jak ktoś się tak boi to zawsze można zaszyfrować partycje np. TrueCryptem.

Jeśli chodzi o system plików w WinXP to tylko NTFS.

  • systemy linuksowe nie mają już problemów z zapisem/odczytem partycji NTFS.

NTFS ma wbudowane szyfrowanie “w locie”, uprawnienia dla poszczególnego użytkownika mogą być ustawiane dla pojedynczych plików a nie katalogów; każdy z użytkowników może mieć zdefiniowaną swoją “prestrzeń dyskową” (quoty dyskowe); zabezpieczenie sektora rozruchowego przez skopiowanie jego na koniec dysku.

Ja mam NTFS i jestem w pełni zadowolony…

http://www.dzikie.net/index.php?art=ntfs_vs_fat32