FAT32 czy NTFS?

(antiferno) #1

któro lepsze ?! :shock:

(Polarowicz) #2

NTFS jeżeli chcesz mieć tylko xp na kompie.

Pozdrawiam

(ma mniejszą alokację dla bita czy jakoś tak i dzięki temu miej miejsca zajmuje instalowanie plików na dysku innymi słowy lepiej je upycha)

(antiferno) #3

no wlasnie tak slyszalem tylko ostatnio sprzedawałem kumplowi dysk i prosił zebym mu sformatował na fata...

a kumpel ma xp i troche mnie to zdziwilo

(Nowy10) #4

http://www.nvision.pl/forum/index.php?a ... t=5831&hl=

(system) #5

ja stawiam na ntfs

(wacek) #6

NTFS= wolniejsze (od FAT-a), stabilniejsze, bezpieczniejsze, wydajniejsze

FAT32=szybsze (niż NTFS), mniej bezpieczne, mniej wydajne, łatwiej "wykrzaczyć" system

(Philips Piotr) #7

No i obsługa plików większych niż 4GB (NTFS)

(Hashimoto) #8

Ja mam FAT32 na XP od 3 lat i jest dobrze.

No nie wiem jak narazie nie mam żadnych problemów z bezpieczeństwem. Co do tego krzaczenia systemu to też chyba nie, bo mój brat ma NTFS na laptopie i system nie jest wcale bezpieczniejszy. Wydajności też nie zauważyłem większej, choć ma lepszą konfiguracje.

Musze przetestować ten NTFS. Fakt ma kilka udogodnień np. zabezpieczenie partycji...

(Sebawroclaw) #9

NTFS jest najlepsze dla xp' ka

(piotrekplay) #10

NTFS, FAT32 to już przeszłość, wsio teraz idzie pod NTFS (oprócz linuxa :slight_smile: )

Chyba, ze masz starszą windę wtedy jedna partycja pod fat32

no toć nikt na Ciebie nie szykuje zamachów, nie chodzi tu już tak bardzo o wirusy co o ataki hakerów....

(Hashimoto) #11

A co ma wspólnego wielkość klastra z włamaniem? Wyjaśnij jak możesz? Przecież jak ktoś się tak boi to zawsze można zaszyfrować partycje np. TrueCryptem.

(Remek Dobrowolski) #12

Jeśli chodzi o system plików w WinXP to tylko NTFS.

• systemy linuksowe nie mają już problemów z zapisem/odczytem partycji NTFS.

NTFS ma wbudowane szyfrowanie "w locie", uprawnienia dla poszczególnego użytkownika mogą być ustawiane dla pojedynczych plików a nie katalogów; każdy z użytkowników może mieć zdefiniowaną swoją "prestrzeń dyskową" (quoty dyskowe); zabezpieczenie sektora rozruchowego przez skopiowanie jego na koniec dysku.

(Craker92) #13

Ja mam NTFS i jestem w pełni zadowolony...

(McDracullo) #14

http://www.dzikie.net/index.php?art=ntfs_vs_fat32