Fatalna prędkość transferu poprzez LAN

Witam

Podczas synchronizacji plików między kompem stacjonarnym a laptopem poprzez kabel LAN mam fatalną prędkość transferu ok 100 KB/sek - jak na zrzucie.

Czasami wzrasta do 1 MB/sek ale to rzadkość

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=601&image_id=4448

Obydwie karty sieciowe mają przepustowość 1 GB/sek więc o co chodzi ?

Plik 1 Gb synchronizuje się średnio 1 godzinę

To jakiś absurd

Dzięki za odpowiedzi

Najprawdopodobniej masz fatalnej jakości kabel (czytaj uszkodzony lub źle zarobiony)

Łączysz się poprzez switch? czy bezpośrednio komputer#komputer?

A jak łączysz się miedzy komputerami - switchem czy bezpośrednio? Jakiej długości jest kabel sieciowy oraz czy jest fabrycznie zalewany czy może zarabiałeś go sam?

Jak wyglądają pingi miedzy komputerami? Nie ma strat?

Między jakimi systemami kopiujesz plik?

PS. Tak dla ścisłości, to karty nie są 1GB/s a 1Gbit (Gb)/s wiec mają maksymalną teoretyczną przepustowość = 125MB/s.

Hmm kable są fabrycznie nowe kat 5e ( ale jeszcze je posprawdzam ) i ten łączący laptopa ma 10 m a ten do stacjonarnego

1 m a łączę się przez router

Oba systemy to Windows 7

Pingów jeszcze nie sprawdzałem

A z tymi 1GB/s a 1Gbit (Gb)/s to zawsze mi się to myli trochę w pisaniu :slight_smile:

A jak to podłączyć bezpośrednio ? ( z pominięciem routera ) samo podpięcie chyba nic nie da ??

Dzięki i pozdrawiam

Weź pod uwagę, ze router też musi obsługiwać standard 1Gb, większość obsługuję standard 100Mb. Podaj model to się wyjaśni.

Komputery w celu samego transferu plików można podpiąć bezpośrednio (nie musi być jakiś specjalny kabel, przynajmniej nie w windows 7) ale trzeba poustawiać właściwie adresy IP na obu komputerach. Poniżej zamieszczam fotki z przykładową i działającą konfiguracją adresów IP dla pierwszego i drugiego komputera.

http://img694.imageshack.us/img694/2346/pierwszyb.png

http://img100.imageshack.us/img100/9715/drugiv.png

Potem w sieci powinieneś zobaczyć drugi komputer a na nim foldery udostępnione.

Dodatkowo sprawdź czy nie masz zainstalowanego i włączonego programu ograniczającego prędkości internetu (np. Netlimiter). Wyłącz je i powinno działać.

No tak mój router to Pentagram Cerberus P6371 i chyba obsługuje on standard 100 MB czyli bez sensu montują w kompach karty sieciowe 1 GB a sprzedają routery 100 MB

Oto jego specyfikacja

Porty WAN 1x 10/100BaseTX (RJ45)

Porty LAN 4x 10/100BaseTX (RJ45)

Zarządzanie, monitorowanie i konfiguracja • GUI - graficzny interfejs użytkownika

• zarządzanie przez przeglądarkę WWW

• SNMP - Simple Network Management Protocol

• Telnet

Obsługiwane protokoły routingu • RIP v1 - Routing Information Protocol ver. 1

• RIP v2 - Routing Information Protocol ver. 2

Obsługiwane protokoły i standardy • TCP/IP - Transmission Control Protocol/Internet Protocol

• IPX/SPX

• UPnP - Universal plug-and-play

• DDNS - Dynamic Domain Name System

• DHCP Client - Dynamic Host Configuration Protocol Client

• DHCP Server - Dynamic Host Configuration Protocol Server

• SNMP - Simple Network Management Protocol

• NAT - Network Address Translation

Obsługiwane protokoły VPN • IPSec pass-trough

• L2TP pass-trough

• PPTP pass-trough

Typ procesora. Realtek

Ochrona przed atakami Denial of Service (DoS) • IP Spoofing

• Syn Flood

• Ping of Death

Obsługa WLAN Nie

Obsługiwane sieci WirelessLAN brak

Wireless chipset Realtek RTL8225

Dzięki za zrzuty postaram się połączyć niebawem kompy bezpośrednio i zobaczymy co z tego będzie.

Niestety standardem w routerach jest 100Mb po kablu.

Jeżeli masz ochotę na nowy router zainteresuj się modelem TL-WR1043ND od TP-Linka. Posiada 1Gb porty Ethernet i bardzo szybką i stabilną (dzięki trzem antenom) sieć bezprzewodową w pełnym standardzie N (300Mb/s).

Do tego port USB i możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania (dzięki DD-Wrt otrzymujesz produkt z możliwościami urządzeń o kilkaset złotych droższych).

Tak tylko wspomniałem. Więcej info na temat tego urządzonka znajdziesz na benchmark.pl - Produkt roku 2011 albo 2012 nie pamiętam dokładnie

Fatalnej jakości to są wasze odpowiedzi.

Nic router nie musi. Jeśli jest 100M to takie połączenie sieciowe pokazuje windows. Moim zdaniem problem leży w tej ogromnej ilości małych plików. Sprawdź na jednym dużym i zobacz jak leci.

Jeśli podepniesz bezpośrednio wynik będzie prawdopodobnie taki sam lub niezauważalnie lepszy (przy tych plikach). I tak - możesz podpiąć bezpośrednio - nowsze karty sieciowe same sobie je krosują i tworzą odpowiednie połączenie.

To też prawda,że im większy plik tym większa prędkość ale podczas synchronizacji plików właśnie najwięcej jest tych mniejszych więc nic tu nie poradzę.To co z tym zrobić ?? - żeby 1Gb synchronizować 30 min !!

Ja słyszałem i to całkiem normalne.

Ja kopiuję małe, duże, średnie i nie mam problemu z żadnymi transferami