Fatalny transfer i problemy z konfiguracją ruouter Tp-LINK

Witam.

Mam następujący problem. Otóż posiadam neostrade 6 mb/s i router Tp-link wr941N. Kabel telefoniczny jest podlaczony do routera ZTE COMBO 831 AII. Z tego routera ZTE kablem ethernet podłączony jest router tp link. Z tp linka skrętką połączony jest pc a przez wifi podłączany jest netbook i drugi PC. Sory za to całe zamieszanie, ale nie zbyt wiem jak to dokładnie opisać. I gdy konfigurowałem router podałem nazwę sieci i ustawiłem zabezpieczenia, filtrowanie mac itd. I gdy router skonfigurowany jest przez PPPoe wtedy wszystko działa, ale transfer jest fatalny, a nawet gorzej… Na PC ok 8kb/s na netbooku 6-8 kb/s. Gdy próbowałem ustawić na Dynamic IP wtedy nic nie działa… I nie wiem za bardzo co z tym faktem zrobić. I może ktoś podał by mi dokładną konfiguracje routera, aby wszystko pracowało ok, albo przynajmniej podał jakieś porady z czym związane są tak fatalne osiągi transferu.

Ja bym korzystał tylko z routera ADSL. Prawdopodobnie Twój ZTE kłóci się z TP-Linkiem. Podłącz Tp-linka kablem do komputera i skonfiguruj go, a następnie do wejścia rj-11 podłącz kabel neostrady i wyłącz urządzenie z prądu na około 15 s. Przy podanych prawidłowych danych połączenia powinno wszystko działać. Według mnie niepotrzebnie łączysz ze sobą 2 routery na małym fragmencie sieci.